Третій

Новини

Третій "Книжковий Арсенал" відбудеться у Києві 24 травня -- 1 червня

http://artarsenal.in.ua/event85.html | 22.05.13 21:02:32

24 травня, у День слов'янської писемності та культури, у Мистецькому Арсеналі відкривається ІІІ Міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал",що називає себе "найбільшою подією в Україні, що об’єднує літературу і мистецтво."
Як повідомляють оргаізатори,

"Книжковий Арсенал має на меті створення актуального культурного контексту для книговидання і читання, та пропонує широкий вибір художньої, дитячої, non-fiction і мистецької літератури. Фестиваль і книжкова виставка триватимуть з 24 травня до 1 червня.

На 10 майданчиках у Мистецькому Арсеналі відбудуться сотні подій за участі 200 видавництв, книжкових проектів та міжнародних партнерів, найвідоміших і улюблених українських авторів. Зокрема, цього року у "Обміні речовин" - спеціальному проекті фестивалю вестимуть публічні діалоги Оксана Забужко та Ігор Померанцев, Юрій Андрухович і Микола Рябчук, Віктор Неборак та Іван Малкович, Андрій Курков і Юрій Винничук, Борис Херсонський і Олександр Ройтбурд.

Спеціальним гостем фестивалю стане один із найпопулярніших польських письменників, автор екранізованого роману-бестселеру "Самотність у мережі" Януш Леон Вишневський, який цього разу представить дві нові книги для дорослих і дітей. Також на Книжковий Арсенал приїдуть близько 20 зіркових авторів та впливових інтелектуалів із Австрії, Німеччини, Польщі, Росії,Франції, Чехії, Швейцарії, серед яких Барбара Космовська, Олів’є Монжен, Жан-Клод Маркаде, Тьєрі Есс, Крістоф Зімон, Борис Буден, Ярослав Рудіш, Марина Степнова, Денис Осокін та інші. Більшість із них презентуватимуть свої нові книги та переклади на українську. Партнери міжнародної програми: Французький Інститут, Польський Інститут, Посольство Швейцарії, Австрійський культурний форум, Гете-Інститут в Україні, Чеський Центр у Києві.


У ПРОГРАМІ ФЕСТИВАЛЮ:

презентації нових видань та зустрічі з авторами;
проект "Обмін речовин" - публічні діалоги між відомими письменниками;
поетичні читання, лекції, майстер-класи і дискусії;
міжнародний колоквіум перекладачів "Політики репрезентації";
"Білі ворони" - виставка найкрасивіших дитячих книг із 40 країн світу, та стенд переможців міжнародного конкурсу "Мистецтво книги";
велика програма для великих і малих дітей;
благодійний збір книжок для дітей-сиріт та позбавлених батьківської опіки, онкохворих дітей, дитячих лікарень та реабілітаційних центрів;
друкарські майстерні, виставки графіки, ілюстрації та шрифту;
спеціальна програма до 1150-літнього ювілею кирилиці: конференція "Кирилівські читання";
кафе мальованих історій та графічної прози "Чуб", ярмарок коміксів.


Дитяча програма Книжкового Арсеналу вирізняється спрямованістю на розвиток дитини та залученням до неї усієї сім’ї. Саме тому вона називається "Програма для великих і малих дітей". Ми прагнемо не лише розважати, але й задовольнити інші потреби — знати, мислити, читати, творити, розуміти навколишній світ. Символічно, що саме під час Книжкового Арсеналу стартує інноваційний освітній проект Мистецького Арсеналу для дітей та підлітків — АРСЕНАЛ ІДЕЙ. І першою темою цього інтерактивного простору стане саме тема книги та читання. Дитячих майданчиків на Книжковому Арсеналі буде аж п’ять, вони зберуть майстрів різних напрямків — художників, дизайнерів, перекладачів та психологів, популяризаторів науки і технологій. Разом із провідними українськими дитячими видавництвами ми будемо малювати, конструювати з картону та ліпити, вигадувати казки й ілюструвати власні книжки, спілкуватися з авторами та отримувати автографи. На батьків чекають бесіди з психологами, педагогами, книжковими експертами.

Уперше в Україні Книжковий Арсенал представляє міжнародну виставку "Білі Ворони 2013" — експозицію найкрасивіших дитячих книг із 40 країн, яку щорічно спеціально готує до міжнародного дитячого книжкового ярмарку в Болоньї найбільша у світі бібліотека для дітей і юнацтва в Мюнхені. Також міжнародними гостями дитячої програми Книжкового Арсеналу цього року є Мартін Кубат, чеський графік, книжковий дизайнер та ілюстратор, і Барбара Космовська, популярна авторка, відома в Україні, передусім, за молодіжними книжками, які не лише сподобалися юним читачам, а й увійшли до шкільної програми зі світової літератури. Також "родзинкою" фестивалю будуть два науково-популярні шоу, котрі проведе російський журналіст, редактор, вчитель, Ілля Колмановський, відомий серед дітей та батьків як ведучий популярного подкасту "Кишеньковий вчений".


Особлива подія фестивалю – Ніч Книжкового Арсеналу, спеціальний проект "Серце темряви, поезії і музики", що продовжить святкування Дня Києва 25 травня. П’ятеро композиторів і діджеїв дібрали й створили музику до сучасних літературних текстів. У дворі Мистецького Арсеналу гратимуть і читатимуть Юрій Андрухович, Юрко Іздрик, Каша Сальцова ("Крихітка"), Мар’яна Савка, Богдана Матіяш, Павло Коробчук, Ярослав Лодигін, Влад Азаров, Антон Байбаков, Бадьян Сауна Системз, Гриць Семенчук та Сергій Кейн, їхні тексти й музика перемовлятимуться, перетікатимуть із їхніх сердець у серце темряви, а також в усі інші серця. Завершить ніч прем’єра програми ранньої української та російської радянської анімації "Мультагітпроп" Національного центру Олександра Довженка, у музичному супроводі Dj U-Ra (режисери - Дзиґа Вертов, Олександр Родченко, Михайло Цехановський та ін.). Окремо, на музичній сцені відбуватиметься шестигодинний фортепіанний марафон – твори всесвітньо відомого композитора Філіппа Гласса у виконанні французького піаніста Ніколя Горвата.

Крім того, Книжковий Арсенал в партнерстві з агенцією "УХО", за підтримки групи компаній АіС презентує витончену вечірню музично-літературну програму - Фестиваль нової музики. Дев’ять концертів відомих на весь світ сучасних композиторів і виконавців із України, США, Великобританії, Японії, Італії, Росії та України: Гай Клюсевек (США), Ніколя Горват, П’єр Бастьєн (Франція), Одрі Чен (США, Китай), Луїджі Гаджеро, Емануеле Торкваті (Італія), New Era Orchestra, Ансамбль ConstantY (Україна). Центральною подією програми буде світова прем’єра моноопери Святослава Луньова на вірші Льюїса Керролла з “Аліси в країні чудес” у виконанні Національного симфонічного оркестру, диригент – Володимир Сіренко, солістка – Людмила Зюбіна. "
У програмі фестивалю:

ЯНУШ ЛЕОН ВИШНЕВСЬКИЙ, БАРБАРА КОСМОВСЬКА, ТЬЄРІ ЕСС, КРІСТОФ ЗІМОН, ЯРОСЛАВ РУДІШ, МАРИНА СТЕПНОВА, ДЕНИС ОСОКІН, ОЛІВ’Є МОНЖЕН, ЖАН-КЛОД МАРКАДЕ, БОРИС БУДЕН, ЕСТЕР КІНСЬКИ, ЕРІХ КЛЯЙН, ШТЕФАН НОВОТНИ, ІЛЛЯ КОЛМАНОВСЬКИЙ, МАРТІН КУБАТ, ЯН КЕРМЕС

+ у спеціальній музичній програмі ГАЙ КЛЮСЕВЕК, НІКОЛЯ ГОРВАТ, П'ЄР БАСТЬЄН, ОДРІ ЧЕН, ЛУЇДЖІ ГАДЖЕРО, ЕМАНУЕЛЕ ТОРКВАТІ
+ незабаром буде додано ще декілька, запрошених учасниками і партнерами

ЯНУШ ЛЕОН ВИШНЕВСЬКИЙ

Януш Леон Вишневський – один із найпопулярніших польських письменників, автор роману-бестселеру "Самотність у мережі", за яким був знятий однойменний фільм. Вишневський має докторські наукові ступені із фізики, економіки та інформаційних технологій. Він живе у Франкфурті, де займається науковою роботою в царині біоінформатики. Нині в доробку Вишневського — 16 художніх книжок. На Книжковому Арсеналі він презентуватиме дві нові книги, видані українською — роман "На face із сином", присвячений його матері, і дитячу казку "Марцелінка".

26.05, 11:00 – 12:00, Дитячий майданчик. Януш Леон Вишневський. Презентація казки "Марцелінка" (видавництво "Махаон", за підтримки Польського Інституту у Києві)

26.05, 17:30 – 19:00. Зала 2. Януш Леон Вишневський. Творчий вечір, презентація роману «На face із сином» (видавництво "Махаон", за підтримки Польського Інституту у Києві)

19:00 – 21:00 Кінозала. Показ кінофільму за сценарієм Януша Леона Вишневського «Самотність у мережі». Режисер – Вітольд Адамек (Польща, 2006). За сприяння Польського Інституту в Києві.


БАРБАРА КОСМОВСЬКА

Барбара Космовська — сучасна польська письменниця, філолог, авторка 13 книг, з яких три були опубліковані українською видавництвом "Урбіно". Зокрема, книжка "Позолочена рибка" здобула літературну премію Книга Року 2007, засновану польською філією IBBY та отримала першу премію на Літературному конкурсі ім. Астрід Ліндгрен. На Книжковому Арсеналі Космовська розповість про свій новий роман "Українка", проведе майстер-клас "Як написати молодіжний бестселер", та зустрінеться із учителями зарубіжної літератури та учнями шкіл Києва.

30.05, 12:00 – 13:00, Зала 1. "Авторка зі шкільної програми". Зустріч Барбари Космовської зі старшокласниками та вчителями світової літератури шкіл м. Києва.

31.05, 16:00 – 17:00, Зала 1. Барбара Космовська. Майстер-клас "Як написати молодіжний бестселер" (видавництво "Урбіно", за підтримки Польського Інституту у Києві).

1.06, 12:00 – 13:00, Зала 1. Барбара Космовська. Передпрем’єра українського видання роману «Українка» (видавництво "Урбіно", за підтримки Польського Інституту у Києві). Дискусія про взаємні українсько-польські стереотипи.


Автограф-сесії Барбари Космовської на стенді видавництва «Урбіно»:

29.05, 17.00 – 18.00

30.05, 15.00 – 16.00

31.05, 12.00 – 13.00, 15.00 – 16.00

1.06, 15.00 – 16.00


ТЬЄРІ ЕСС

Французький письменник, професор філософії у Меці, засновник літературного журналу L'Animal, автор романів "Американське кладовище", за який отримав незалежну премію Prix du Petit Gaillon (2003) і Prix Robert Walser (2004), "Жура" (2005), "Демон" (2009), "Безсвідоме" (2012). "Демон" – великий і важливий роман про історію ХХ століття і пошуки особистої ідентичності, був одним із найбільш обговорюваних у останні роки у Франції, увійшов в «короткий список» престижної літературної премії Медічі, і є першим, перекладеним на українську мову.

25.05, 15:00 – 16:00, Зала 1. Тьєрі Есс. Презентація роману «Демон» (Видавництво «Тіповіт», 2013, за підтримки Французького Інституту в Україні).

КРІСТОФ ЗІМОН

Швейцарський письменник, карикатурист і музикант Крістоф Зімон навчався у школі джазу в Берні. Його перший роман "Франц, або чому антилопи бігають у стаді" розійшовся тиражем 10 000, а "Планета Обріст" була номінована на престижну премію Інгеборг Бахманн. Зімон буде першим у новому спільному спецпроекті Книжкового Арсеналу та журналу "Простори", за підтримки фонду Pro Helvetia і Посольства Швейцарії – міжнародній авторській резиденції, і проведе в Україні близько 10 днів. Його збірка "Багато гарного за малу ціну", проілюстрована самим автором, підготована новим видавничим проектом "Медуза" журналу "Простори" спеціально до Книжкового Арсеналу.


25.05, 19:00 – 20:00, Зала 2. Презентація книжки Крістофа Зімона "Багато гарного за малу ціну" (видавництво "Медуза", журнал "Простори", за підтримки Посольства Швейцарії в Україні і Фонду Pro Helvetia)


ЯРОСЛАВ РУДІШ

Ярослав Рудіш – популярний чеський письменник, кіносценарист, музикант, автор романів "Небо під Берліном", "Гранд-готель", "Потиху". З художником Яромиром 99 створив успішну трилогію коміксів "Алоїс Небель". Лауреат Премії Їржі Ортена і читацької премії Magnesia Litera. На Книжковому Арсеналі Рудіш разом із видавництвом "Темпора", за підтримки Чеського Центру презентує своє перше видання українською – роман "Останні дні панку в Гельсінкі". У презентації візьме участь давній товариш Рудіша, український письменник Юрій Андрухович.

25.06, 17:00 – 18:30, Зала 1. Презентація роману Ярослава Рудіша «Останні дні панку в «Гельсінкі» (Видавництво «Темпора», за підтримки Чеського центру у Києві)


МАРИНА СТЕПНОВА

Марина Степнова — російська письменниця, перекладачка з румунської. Навчалася на філологічному факультеті Кишиневского університету та на факультеті перекладу Літінституту імені Горького у Москві. Шеф-редактор журналу XXL. Авторка двох романів – "Хірург" (2005) і "Жінки Лазаря" ("Женщины Лазаря", 2011). Останній увійшов в "короткі списки" практично всіх російських літературних премій: "Большая книга", "НацБест", "Русский букер", "Ясная поляна".

26.05, 14:00 – 15:30, Зала 2. Журнал "ШО" представляє: фестиваль "Київські Лаври" на Книжковому Арсеналі. Марина Степнова. Творчий вечір. Модератор – Юрій Володарський.


ДЕНИС ОСОКІН

Денис Осокін — прозаїк, поет, драматург, сценарист, філолог-фольклорист, живе у Казані. Отримав літературну премію "Дебют" (2001) та інші численні нагороди. Його повість "Овсянки" увійшла в 2011 році в "короткий список" Премії А. Бєлого, а за сценарій до однойменного художнього фільму, знятого Олексієм Федорченко, він отримав Премію Гільдії кінокритиків Росії "Білий слон" і Премію "Ніка". На Книжковому Арсеналі Осокін представить свою нову книгу "Небесные жены луговых мари" (Ексмо, 2013), а також покаже фрагменти знятого за нею фільму, прем'єра котрого відбудеться цього літа.


27.05, 18:30 - 20:00, Зала 2. Журнал "ШО" представляє: фестиваль "Київські Лаври" на Книжковому Арсеналі. Денис Осокін Творчий вечір. Модерує Юрій Володарський.

28.05, 18:00 – 20:00, Кінозал. Журнал "ШО" представляє: фестиваль "Київські Лаври" на Книжковому Арсеналі. Денис Осокін. Кіно-вечір.


ОЛІВ’Є МОНЖЕН

Олів’є Монжен - французький письменник, філософ і публіцист, був керівником легендарного часопису "Esprit" з 1988 до 2012 року, видавець, віце-президент Синдикату культурної і наукової преси Франції, викладач Вищої національної школи архітекторів ландшафту у Версалі, кавалер ордену Почесного легіону. Теми, яких часто торкається Монжен у своїх книгах і ессе – роль інтелектуала у соціумі, урбаністика, міста і глобалізація, політична критика, мистецтво, мас-медіа, насильство, сміх. Українською мовою була видана його книга "Виклики скептицизму. Зміни інтелектуального пейзажу Франції" (Дух і Літера, 2011).

29.05, 18:00 – 19:00, Зала 2. Лекція за підтримки Французького Інституту в Україні.

ЖАН-КЛОД МАРКАДЕ

Жан-Клод Маркаде - один із найбільш авторитетних у світі дослідників авангардного мистецтва, музейний куратор, доктор літературознавства, почесний керівник досліджень у французькому Національному центрі наукових досліджень (C.N.R.S), голова товариства "Друзі Антуана Певзнера". Автор книг: "Малевич" (1990); "Російський авангард. 1907-1927" (1995, 2007); "Кальдер" (2006); "Ейзенштейн. Секретні малюнки" (1998), "Анна Старицька" (2000); "Творчість Н.С. Лєскова" (2006); "Ніколя де Сталь. Малярство та малюнки" (2009). На Книжковому Арсеналі Маркаде презентує свою монографію, альбом "Малевич", що готується до друку у видавництві "Родовід".

28.05, 18:00 – 19:00 Зала 2. Презентація монографії Жан-Клода Маркаде “МАЛЕВИЧ” та круглий стіл. Запрошені учасники: проф. Жан-Клод Маркаде (Франція), проф. Дмитро Горбачов (Україна), проф. Георгій Коваленко (Росія), Олена Кашуба-Вольвач, Тетяна Павлова, Ольга Лагутенко (Україна). Модератор – Тетяна Огаркова. За підтримки видавництва «Родовід», Французького Інституту в Україні, Бізнес Школи Києво-Могилянської Академії, фамільної друкарні HUSS.

БОРИС БУДЕН

Борис Буден (Загреб/Берлін) – відомий культурний критик, філософ, письменник, куратор, теоретик перекладу. Відомий перекладач Фройда та Лоренцера хорватською мовою, засновник незалежного видавництва Bastard. Куратор дослідницького проекту "Європа як простір перекладу. Політика гетеролінгвальності" Європейського інституту прогресивної культурної політики EIPCP. На Книжковому Арсеналі Буден візьме участь у міжнародному колоквіумі "Політики репрезентації", організованому Творчою спілкою перекладачів і письменників і журналом "Простори", а також презентує свою книгу "Зона переходу: про кінець посткомунізму".

29.05, 19:00 – 20:00 Зала 2. Борис Буден. Презентація книги "Зона переходу. Про кінець посткомунізму" (видавництво "Медуза")

27.05, 16:00 – 18:00 Зала 3. Міжнародний колоквіум Політики репрезентації – І. Подіумна розмова Бориса Будена та Штефана Новотни "Переклад по той бік мови".


ЕСТЕР КІНСЬКИ

Естер Кінськи – німецька письменниця, поетеса, перекладачка з польської, російської та англійської мов. Лауреатка перекладацької премії ім. Пауля Целана 2009, відома авторка кількох романів та книжок для дітей, а також численних поетичних збірок. Її остання книжка "Fremdsprechen. Gedanken zum Übersetzen" (2013) представляє блискучі рефлексії авторки про процес перекладу, відносини речі та імені, слова і спогаду у просторі між мовами.

27.05, 14:00 – 15:30 Зала 3. Міжнародний колоквіум Політики репрезентації – І. Подіумна розмова Естер Кінськи та Володимира Єрмоленка "Мова, спогад, далеке і близьке".


ЕРІХ КЛЯЙН

Еріх Кляйн – австрійський перекладач, вільний публіцист і член редакції літературного часопису Wespennest, журналіст і куратор численних літературних проектів. Перекладач творів Олександра Пятигорського, Дмитра Прігова, Геннадія Айґі, Ольги Сєдакової, Бориса Херсонського та ін. Регулярно дописує до видань Falter, Heureka, Diagonal та ін., а також для Австрійського національного радіо "Ö1". Лауреат Державної премії Республіки Австрія за літературну критику 2013.


28.05, 16:00 – 17:00 Зала 3. Міжнародний колоквіум Політики репрезентації – ІІ. Доповідь перекладача й літературного критика Еріха Кляйна "До політики перекладу культур: як я
вчився писати *Kyjiw*".

ШТЕФАН НОВОТНИ


Штефан Новотни – австрійський філософ і дослідник, викладає в Лондонському Університеті Голдсміт. Автор численних статей на філософську, мистецьку та політичну проблематику, перекладач із французької та англійської на німецьку, співупорядник збірок "Практики, що інституалізують. Лінії інституційної критики" (спільно з Ґеральдом Раунігом, 2008) та "Переклад: обіцяне поняття" (спільно з Борисом Буденом, 2008). Куратор дослідницького проекту "Європа як простір перекладу. Політика гетеролінгвальності" Європейського інституту прогресивної культурної політики EIPCP.

27.05, 16:00 – 18:00 Зала 3. Міжнародний колоквіум Політики репрезентації – І. Подіумна розмова Бориса Будена та Штефана Новотни "Переклад по той бік мови".


ІЛЛЯ КОЛМАНОВСЬКИЙ

Ілля Колмановський – російський журналіст, редактор, вчений, екскурсовод, шкільний вчитель біології, популяризатор науки у всіх її проявах, співпрацює з дитячим видавництвом "Розовый жираф". Відомий серед дітей і батьків як ведучий популярного подкасту "Карманный ученый". Як гість дитячої програми Книжкового Арсеналу, він проведе два сеанси науково-популярного шоу, інтерактивного театралізованого дійства "Таємниці анатомії" за однойменною книгою, світовим бестселером Керол Доннер.

26.05, 12:00 – 13:00, 16:00 – 17:00, Дитячий майданчик. Науково-популярне шоу "Кишенькового Вченого" Іллі Колмановського - "Таємниці анатомії" за однойменною книгою, світовим бестселером Керол Доннер.

МАРТІН КУБАТ

Мартін Кубат – чеський графік та ілюстратор, художній редактор тижневика А2. Як художник, що займається авторською книгою і коміксами, він також брав участь у групах Kopr і BOX. У 2008 році його книгу "Вечір" визнали Найкращою чеською книгою року. На Книжковому Арсеналі Мартін покаже свої роботи та розповість про сучасні ілюстраторські тенденції, а також проведе два майстер-класи для дітей за своєю книгою-бестселером "Навіть ручка вмилась потом!", у якій кожен читач домальовує свої неповторні історії.

31.05, 18:00 – 19:00, Зала 1. Зустріч із чеським ілюстратором Мартіном Кубатом.

1.06, 11:00, 16:00, Дитячий майданчик. Мартін Курбат. Майстер-класи "Навіть ручка вмилась потом!".


ЯН КЕРМЕС

29.05, 11:00 – 15:00 – Зала 1, 16:00 – 18:00 – кафе мальованих історій "Чуб". Ян Кермес, майстер-клас з книжкового дизайну.

Ян Кермес — керівник виробничого відділу Hoffmann und Campe, німецького видавництва з більш ніж 230-річною історією. Свого часу з цим видавництвом співпрацювали такі знамениті письменники, як Генріх Гейне, Фрідріх Хебель і Людвіг Бьорне. На сьогодні це одне із найбільших і найуспішніших видавництв Німеччини, яке підтримує не лише відомих, але й молодих авторів. На Книжковому Арсеналі Кермес проведе майстер-клас, присвячений сучасному книжковому дизайну.
Відповісти на статтю