Amazon просуває новий тип читання
За матерілами зарубіжних ЗМІ | 28.04.13 12:15:56
Днями один із найбільших у світі продавців електронних читалок і текстів для них повідомив, що від початку року, відколи було запроваджено цей спосіб торгівлі вже продано понад 5 млн. «книжок», що мають загальну назву e-singl.
Суть цього «е-сінгла» полягає в тому, що його текстовий обсяг невеликий – це на рівні есе, великого оповідання, чи ж то короткої повісті, інколи добірка оповідань.
Продавець книг запевняє, що в нашому темповому житті (мовляв, коли особливо часу на читання нема, окрім як у «вільний» від роботи час, тобто, наприклад, час, проведений у транспортних засобах) такий підхід найоптимальніший для користувачів читалок.
Ще однією вигодою для читача продавці вважають низьку вартість таких «синглів» -- лише два долари США.
Новий спосіб продажу – Kindle Singles начебто повинен здійснити відродження читання не тільки мало об’ємних художніх творів (маються на увазі читання оповідань, новел, віршів, яке вже призабуте через просування в минулих роках головним чином романів), але і чималої кількості більших за обсягами творів журналістських і публіцистичних жанрів у різних галузях. Повідомляється, що журналісти вже активно взялися використовувати цю можливість, яка наразі стимулюється ще й «повальною» в США «таблоїдизацією». Більше того, таким засобом уже скористалися письменники, в тому числі й такі, що вважаються «бестселеровими» – наприклад, Стівен Кінг, Чак Палагнюк, Лі Чайлд.
Стівен Кінг, зокрема, використав можливість швидко опублікуватися зі своїм есе «Зброя» до гарячої в США теми поширення вогнепальної зброї. А Лі Чайлд створив, як кажуть, справжній хіт продажів (250 тис.) із сорокасторінковим оповіданням із життя свого ж таки постійного персонажа.
Щодо українських активних читачів, що тут залишилися, то, як завжди, мусимо миритися з тим, що вони або користуються на читалках головним чином класикою, піратськими копіями сучасного, або ж... просто облизуються, читаючи новинки про новинки...