Запрошує львівська книгарня

Новини

Запрошує львівська книгарня "Є"

Книгарня "Є" | 18.03.13 6:24:56

18-24 березня rнигарня “Є” у Львові запрошує на такі заходи:
18 березня (понеділок), о 18.00:
презентація книжки Сашка Ушкалова "Жесть” (спільно з видавництвом “Клуб сімейного дозвілля”).
“Тут є двірники та декласовані елементи, бізнесмени, що практикують вивіз мешканців сіл на Азовське море, та студенти-педагоги, що після розподілу рахують дні обов’язкової роботи в школі та роблять зарубки на стіні після кожного вчительського тижня. Тут є прекрасний мешканець Уганди Пітер, котрий мав вчитися на хірурга в Харкові, але працює продавцем фломастерів на "Барабашці", є зворушливе перше побачення в міліцейському бобіку… та багато інших цікавих героїв та епізодів. Художній світ "Жесті" саме такий. З одного боку, тут чимало епізодів, що схожі на фантасмагорію та реальність водночас. Ну а що ще можна сказати про абсурдні українські реалії? Тільки це”.
Ірина Славінська, “Українська правда”
Сашко Ушкалов — велосипедист-далекобійник, що знається на БЖД, перекладач із німецької, літературознавець і літературотворець, один із найяскравіших письменників генерації двотисячників. Його твори перекладені російською, польською, англійською та німецькою мовами.




20 березня (середа), о 18.00:
презентація книжки “Мама по скайпу” (спільно з “Видавництвом Старого Лева”).
“Мама по скайпу” - це збірка оповідань одинадцяти сучасних українських авторів, присвячена актуальній темі сьогодення: спілкуванню дітей та батьків на відстані, трудовому мігранству, розриву родинного комунікаційного зв'язку. Чимало сімей не лише в Україні, а й у всьому світі опиняються по різні боки кордонів. Діти виховуються за посередництва скайпу, отримують замість обіймів — смайлики чи скупі фрази. Жінки й чоловіки, виїжджаючи за кордон, почуваються викинутими на мілину, а повертаючись, не завжди можуть віднайти своє місце у власній же родині.
Своє бачення причин і наслідків цих проблем у літературній формі представили Галина Крук, Маріанна Кіяновська, Галина Малик, Олександр Гаврош, Таня Малярчук, Валентин Бердт, Сергій Гридін, Наталка Сняданко, Наташа Гузєєва, Оксана Луцишина, Оксана Лущевська. Автор ідеї книги, її упорядник та автор передмови - письменниця, головний редактор «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка. «Не маю жодних ілюзій щодо того, що ця книга змінить ситуацію в державі й поверне дітям батьків, а батькам допоможе вирішити проблему відсутності заробітку і соціального захисту в країні, з якої вони змушені були поїхати, - коментує появу книги Мар’яна. – Але вона точно багатьох зачепить за живе і розпочне відверту розмову про одне з найболючіших питань нашого суспільства, заручниками якого є діти, - на рівні не лише соціології, а власне сучасної літератури».
Книга вийшла у світ одночасно в Україні та Німеччині.

Учасники презентації:
Сергій Гридін,
Маріанна Кіяновська,
Галина Крук,
Мар’яна Савка,
Наталка Сняданко.




21 березня (четвер), о 18.00:
“Поезія про поезію”: поетичний вечір до Всесвітнього дня поезії.
Цього дня у львівській книгарні “Є” читатимуть вірші про вірші не лише поети Львівщини, але й гості-поети, запрошені на акцію з Києва. Учасники вечора: Володимир Вакуленко-К. (організатор акції), Юлія Віткова, Маріанна Кіяновська, Катя Ляшевська, Анна Малігон, Юлія Марищук, Леся Мудрак, Наталія Трохим, Євгенія Чуприна.



22 березня (п'ятниця), о 18.00:
презентація книжки “Інґеборґ Бахман / Пауль Целан. Пора серця. Листування” (спільно з видавництвом “Книги-ХХІ”).
Учасники презентації:
Перекладач творів та листів Інґеборґ Бахман Лариса Цибенко та перекладач творів та листів Пауля Целана Петро Рихло.
Любовні стосунки між двома найвидатнішими німецькомовними поетами після 1945 р. починаються у повоєнному Відні. Інґеборґ Бахман студіює там філософію, для Пауля Целана Відень – тільки проміжна станція. У травні 1948 року вони знайомляться, наприкінці червня він їде до Парижа. Їхнє листування після розлуки спочатку нечасте, нерішуче, відтак воно набирає обертів і продовжується в нових драматичних фазах. Кожна з цих фаз має своє власне обличчя: свій особливий тон, свої теми, свої сподівання, свою динаміку, свою власну форму мовчання. Наприкінці 1961 р. листовний діалог й особисті зустрічі припиняються, після того як психічна криза Целана під час т.зв. «афери Ґоль» досягає свого апогею.
“Листування між Інґеборґ Бахман та Паулем Целаном (1948-1967 рр.) можна прочитувати як окрему історію, окремий художній текст. Двоє письменників зустрічаються у повоєнні роки і проносять свої почуття через все життя, хоч їм доля і не дала можливості бути завжди пліч-о-пліч. Для нас залишається лише приємність смакувати їхньою дружбою, яке не є “підгляданням в чужі вікна”, а прогулянкою крізь любов та біль. Інгеборд Бахман та Пауль Целан проживають окреме життя у своїх листах, де ніхто не соромиться ні своїх почуттів, ні емоцій, які й не завжди відповідають бажанням адресанта” (Христя Венгринюк).



23 березня (субота), о 18.00:
“Ерос у ребро”: поетичний вечір київської поетки Лесі Мудрак.
Леся Мудрак жила і навчалася у Дніпропетровську, як поетка формувалася в Києві.
Закінчила відділення літературної творчості КНУ імені Тараса Шевченка. Захистила першу в Україні дисертацію на «пікантну» тему: «Еротична лірика: жанрова специфіка та ідіостилі». Активний учасник літературного еротичного руху, посіла друге місце у Народному Кастингу Еротичних Поетів. Співзасновник тогорічної номінації «Найеротичніший твір» у літературному конкурсі «Коронація слова». Одна з незмінних авторів збірки «Ніч еротичної поезії» та нової збірки «Ніч Еротичної Поезії non-stop». Автор збірок: «Оголена самотність»(2006р.) та «Горизонтальна зебра» (2009) (у співавторстві з Ю.Ковалівим).
Учасниця численних конференцій, фестивалів, літфорумів, теле- та радіоефірів.
Вірші перекладені польскою, німецькою, білоруською, болгарською мовами.
Брати Капранови говорять про неї так:
«Її виступи – це завжди шоу. Соковиті, емоційні, перчені, після яких відчуття-бажання ллються за край. Тож не дивно, що поетку почали скромно називати Міс Катарсис. Про неї ходять чутки і міфи, але перед глядачами-читачами вона завжди справжня і щира».



***
Адреса книгарні «Є»:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.

Відповісти на статтю