Вечір чесної інформації:) презентація книжок про Фейсбук та про Джуліана Ассанжа

Новини

Вечір чесної інформації:) презентація книжок про Фейсбук та про Джуліана Ассанжа

Книгарня "Є" | 04.03.13 19:15:21

Львівська книгарня “Є” та видавництво “Темпора” запрошують Вас на презентацію книг Дейвіда Кіркпатріка «Ефект Facebook. Внутрішня історія компанії, що об'єднує світ» і Джуліана Ассанжа «Неавторизована автобіографія».

5 березня, о 18.00.

Презентують Олександр Стукало — філолог, перекладач, редактор видавничих проектів
та Отар Довженко — журналіст, блогер, журналістикознавець, один із топ-користувачів українського Фейсбуку.

У книзі «Ефект Facebook» автор описує історію найпопулярнішої соціальної мережі світу — від ї заснування до здобуття лідерських позицій; розкриваються філософські засади компанії, особливості підбору кадрів та залучення інвестицій, а також перспективи на майбутнє. Автор провів чимало інтерв'ю з Марком Цукерберґом та іншими працівниками компанії. Ця книжка — не єдина про феномен соціальних мереж і цю мережу зокрема. Та, на відміну від інших, книжка журналіста Кірпатріка — це не просто “роздуми на тему” чи сухі теоретизування, а передусім розслідування кореспондента, аналіз фактів, численні інтерв”ю із засновником компанії Марком Цукербергом та її працівниками. У цьому зв”язку про книжку можна говорити не лише з погляду глобальних проблем впливу на наше життя, але й про бізнес, рекламу, новітні комунікації, успішний старт-ап.

Дейвід Кіркпатрік — журналіст, голова та організатор численних конференцій з питань технологій. Багато років займав посаду головного редактора відділу інтернет-технологій у журналі Fortune, куди писав репортажі про Apple, IBM, Intel, Microsoft, Sun. Нещодавно організував конференцію Techonomy, де обговорювалася чільна роль технологічних інновацій у діяльності людини. Після зустрічі з директором компанії Facebook Марком Цукерберґом у вересні 2006-го почав писати про Facebook у Fortune, згодом полишивши посаду задля написання ґрунтовної праці про соціальну мережу.

Як Facebook впливатиме на контакт користувачів з реальним світом? Якою буде відповідь репресивних урядів на цю нову форму громадянської активності? Чи регулюватиме держава такий масивний сервіс? Як ми ставимося до нового різновиду комунікації, яким користуються мільйони людей, а володіє — невелика компанія? Чи ризикуємо ми своєю свободою, довіряючи так багато особистої інформації одній юридичній особі? Напруга довкола цих питань зростатиме, якщо Facebook і далі розширюватиме сферу впливу.
Дейвід Кіркпатрік


«Неавторизована автобіографія» — це розповідь одного з найрезонансніших борців за відкритість та доступ до інформації. Ассанж описує своє життя, а також ідею, зародження та діяльність інтернет-ресурсу Wikileaks. У додатку подаються найвідоміші витоки, які публікував ресурс.

Джуліан Ассанж — головний редактор WikiLeaks. 2010 року переміг у рейтингу журналу Time «Людина року за вибором читачів» та виборов Сіднейську премію миру, а також був названий «Людиною року» газетою Le Monde. Amnesty International нагородила його «Британською премією для мас-медіа». Також він отримав «Нагороду Сема Адамса» в номінації «Непохитність у розвідці». У лютому 2011 року його організацію WikiLeaks номінували на Нобелівську премію миру після публікації трьох найбільших в історії витоків таємної інформації: афганських воєнних щоденників, іракських військових протоколів та Кейблґейту.

Інформація приносить нам свободу. Приносить, бо дає можливість ставити під питання дії тих, хто хотів би, щоб у нас не було ні можливості ставити запитання, ні права відповідати. Дуже часто ми потрапляємо під вогонь за ті самі принципи, задля захисту яких і обрані ті уряди, які нас критикують. Народ обирає їх, платить за них, довіряє їм і є їхнім прямим начальством. Уряди, які дозволяють собі забувати про це, дуже швидко почують голос народу в кожному чаті, кожному блозі, кожному Твіттері…. Уряди, які опираються цій правді, приречені.
Джуліан Ассанж





***
Адреса книгарні «Є»:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.

Відповісти на статтю