Книжка – серед лікарських приписів
За матерілами зарубіжних ЗМІ | 16.02.13 12:15:41
Ще один крок до підтримки читання в Об'єднаному Королівстві.
Як повідомив нещодавно журнал „The Christian Science Monitor”, у Великобританії впроваджують додаткові методики лікування в галузі психіатричної допомоги – читання книжок. Відтепер у лікарському рецепті серед засобів і препаратів може з’явитися припис – “читати».
Звичайно, не йдеться про лікування складних і важких хвороб, і зовсім не про якісь-то містичні впливи книжки з розряду «слово матеріальне». Просто «стани неспокою, страхів, напади паніки чи депресії», які досі лікували тільки за допомогою спеціальних психотерапевтичних заходів або ж ліків, тепер будуть ліквідувати ще й за допомогою спеціальних книжок. Пацієнтам із легкими емоційними розладами, нескладними психологічними проблемами будуть рекомендувати читати, а тому до рецепту будуть вписувати книгу. Наразі рекомендовано перелік із 30 назв, які є у бібліотеках Англії, серед яких більшість – посібники із порадами самодопомоги.
Такий захід здійснюється з ініціативи благочинної організації Reading Agency, яка спонукала до цього міністерство охорони здоров’я, а також залучила дослідницькі можливості навчального закладу Royal College. Представляючи ініціативу, виконавчий директор агенції підтримки читання Міранда МакКерані (Miranda McKeraney) розповіла про наукові факти, які підтверджують ефективність застосування читання у випадках потреби виходу зі станів, спричинених емоційними проблемами.
Англія – не єдина країна, яка у намаганнях допомогти своїм громадянам легше розв’язувати особисті психологічні проблеми використовує і рекомендує читання. Подібні ініціативи вже були задіяні в Уельсі, Данії, Новій Зеландії. Взагалі Уельс став справжнім піонером у застосуванні книги в процесах лікування. У столиці цього князівства Кардіфі книжку впровадили до лікарських рецептів ще у 2003 році, а в 205 році проект охопив увесь Уельс. Нині тут щороку в бібліотеках читачі беруть в користування понад 30 тис. книжок, які, до речі, в рейтингах бібліотечних замовлень посідають перші місця, принаймні входять у першу десятку.
Згаданий вище перелік із 30 книжок, затверджених міністерством охорони здоров’я тепер спрямовано до всіх бібліотек і їх зобов’язано подбати про наявність цих книжок у фондах в достатній кількості. Створено також і перелік захворювань, для яких лікарі будуть призначати книги за рецептом. До них належать: напливи гніву, тривоги, паніки, проблеми переїдання, депресія, одержимість, залежність, фобії, стреси, складнощі з самооцінкою. У перелік планується також включити посібники для допомоги пацієнтам справлятися з проблемами при хронічних болями і втомі, і навіть проблемами у стосунках. У наступному році аналогічні переліки будуть створені для книг, орієнтованих на дітей і молодь.
Дані показують, що кожного року у Великобританії близько шести млн. осіб страждають від тривожності або депресії, причому дві третини з них не отримують ніякої допомоги, навіть книжкової. А до того ж і не знають про таку можливість.