Молоде видавництво «АРС» презентувало свій доробок в Українській академії друкарства.
23.12.12 23:27:53
Понад 5300 видавців станом на перше грудня зареєстровано в державному реєстрі суб’єктів видавничої справи. Чимала кількість. Однак навіть не для навіть мінімального аналізу цієї цифри наводимо її (хоча було б і варто). Лише для згадки і порівняння.
Адже чи справді багатьох видавців насправді бачимо активними на тому нинішньому «ринку» книги із тих понад 5 тис. його учасників? І скільки із них лишаються «жити», а не існувати в реєстрах, після видання одної-двох-п’яти книжок?
А от видавництво «АРС», якому тільки-но виповнився рік, уже заявило про себе досить яскраво, проявившись, як міцний і впевнений у собі паросток. Щонайменше, прожило в наших складних видавничих умовах рік, побувало на кількох книжвоких виставках (що взагалі нечасте для видавництв-початківців) і сповнене позитивних планів. У його доробку (нехай і відносно традиційно невеликому за рік для більшої кількості наших видавництв, які звертаються до книжкової палати по ISBN) чимало видань, які заявили про себе не лише на Форумі видавців у Львові.
Отож днями видавництво представило свій доробок викладачам і студентам Української академії друкарства. Участь у презентації взяли редакторка і письменниця, авторка книжок, які були серед перших у видавництві Оксана Думанська, в тому числі недавніх успішних публікації «лагідних» (в оригіналі – «небанальних») детективів, збудованих на смачному ретро-галицькому матеріалі про Геня Муркоцького («Хроніка пригод Геня Муркоцького»). Був також на зустрічі із читачами і відомий львівський персонаж, що став і прообразом зовнішності Геня Муркоцького – Петро Радковець, мабуть дуже відомий не тільки львів’янам, але чималій кількості відвідувачів Львова, знавець Львова і провідник його вуличками, навіть секретними маршрутами. До речі, він також і випускних тої ж такий академії, в стінах якої йому було знову «ностальгічно» побувати. А О. Думанська до того ж і не один рік викладала в УАД дисципліни редакторського циклу.
Вони і представляли продукцію видавництва, а також ділилися і враженнями, відповідали на запитання. Присутнім був тут також і директор видавництва, теж випускник академії. І, як уже говорилося, мова йшла під час зустрічі не стільки про проблеми видавничого бізнесу, скільки про саму продукцію видавництва. Із представлених «звітних» книжок було виділено згадані вже пригоди Геня Муркоцького, також «Стрілецькі світлини», з яких і розпочалася діяльність видавництва, збірку оповідей “Культова двадцятка Львова» (про львів'ян, без яких це місто було б далеко не таким), прозу «для сімейного читання» «Дитя епохи» (роман про і для молодих людей), який нині перевидається на замовлення (рідкісний випадок) книготорговельних закладів, «Три грації» (збірка оповідань трьох письменниць із дуже різними присмаками – емоційними і літературними), «Mrs. Dalloway: українська версія» (ремінісценції на знаменитий роман англійської письменниці Вірджинії Вулф, про один день, який по-різному проживають жінки, наші з вами знайомі, приятельки, подруги, сусідки), розкішний альбом про Гуцульщину, виданий російською і представлений уже далеко за межами України), роман-дебют «Mia Italia» львівської письменниці, журналістки Лесі Олендій (нотатки про Італію та інші.
Автор цієї новинки придбав собі після зустрічі одне із перших видань видавничої компанії АРС «Бандерівські оповідки» -- свого роду узагальнений погляд на розвиток української національно-визвольної боротьби під час другої світової війни з погляду очевидців і через призму особистостей.