Олександр Бойченко про «Duty Free»: Чи існує в літературознавстві поняття «роман-нарис»?
Видавництво "Кальварія" | 21.12.12 18:18:40
27 грудня(четвер) о 18.00 до книгарні «Є» (Київ, вул. Лисенка, 3-а) на останній дебют 2012 року:
презентацію роману Оксани Форостини «Duty Free» за участю авторки.
Зустріч модерує Ірена Карпа.
«Duty Free» – роман-подорож.
Для американського експата з українським корінням Елайджи Мельника вона почалася в середині 1990-х у Львові, хаотично продовжувалася або призупинялася на Заході, аж поки навесні 2009 року Елайджа знову не опинився в Україні – у посткризовому Києві.
Олександр Бойченко про «Duty Free»:
Чи існує в літературознавстві поняття «роман-нарис»? У кожному разі в літературі такий роман уже є. Як то в романах, читач знайде тут любовну історію, кілька розгалужених сюжетних ліній та всілякі подорожні пригоди. Але, як то в нарисах, важливішими за події в цьому тексті є самі герої, а важливішими за героїв – атмосфера і середовище. Зокрема – українська атмосфера дев’яностих-нульових і середовище більш-менш мистецького Львова, пропущені через «очуднену» призму свідомості американського напівукраїнця Елайджи. Наскільки болісними чи, навпаки, комічними виявляться його прозріння від зіткнення уявної України з реальною? Як то з найсмачнішими товарами в duty free, відповідь на це запитання призначена винятково для дорослої аудиторії.
Про авторку:
Оксана Форостина написала перші кілька сторінок «Duty Free» ще 2001 року. Тоді вона працювала прес-секретаркою Мистецького об'єднання «Дзиґа», унікального культурного та інтелектуального центру, який займався організацією концертів, фестивалів, галереєю contemporary art – у своєму рідному місті Львові. Тоді також була виконавчим продюсером FM-станції «Радіо Ініціатива», одного з медіа-проектів «Дзиґи». Повернулася у журналістику 2003 року, висвітлюючи українську політику у щоденній «Львівській газеті», а трохи згодом - як місцева репортерка радіо «Голос Америки». Після звільнення з газети наприкінці 2006 року займалася журналістикою як фрилансер, статті публікувалися зокрема у виданнях BusinessWeek, Transitions Online, The Ukrainian Observer, згодом працювала у проектах брендінґу та розробки комунікаційних стратегій у консалтинговій компанії pro.mova.
Зараз Оксана є заступницею відповідального редактора часопису «Критика». Мешкає у Києві.
Адреса книгарні:
Київ, вул. Лисенка, 3, метро «Золоті Ворота».
Вхід вільний.