«І болить від любові фантомна моя половина!»

Критика, рецензії

«І болить від любові фантомна моя половина!»

Василь Слапчук, письменник, літературознавець, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, Почесний громадянин Луцька та Волині | 13.05.22 5:39:04

Сергій Дзюба. Кохання з кумиром : Неймовірні бувальщини на інтимну тематику. – Київ-Чернігів: Міжнародна літературно-мистецька Академія України; Чернігів: Видавництво «Десна Поліграф», 2022.

Переживши смертельно небезпечну блокаду Чернігова, у ворожому оточенні, де 42 дні щодня і щоночі місто потужно обстрілювали крилатими ракетами, важкою артилерією, «Градами» та мінометами і скидали з літаків бомби вагою півтонни тротилу; де водночас не стало світла, води, опалення, каналізації, телефонного зв’язку та Інтернету, адже рашисти зруйнували всі комунікації; – наш всесвітньо відомий український письменник Сергій Дзюба видав свою зворушливо прекрасну книжку про любов.

Власне, готував він її буквально під навіженими бомбами і снарядами, бо Сергій та його кохана дружина Тетяночка вирішили… взагалі нікуди не ховатися від лютих обстрілів, а увесь час мешкали в своїй оселі, недалеко від передової, де тривали дуже запеклі бої. Також під обстрілами народний поет України ходив за п’ять кілометрів по воду і стояв у чотиригодинних чергах у крамниці, щоб придати бодай щось із продуктів!
І мріяв він у цей час про одне – щоб рідний Чернігів вистояв та переміг окупантів. Тож зараз Сергій щиро пишається своїм героїчним містом, котре продемонструвало людству, як треба самовіддано захищати Батьківщину!
Про пережите він написав у своїх спогадах «У блокадному Чернігові», але нову книжку принципово створив про любов, котра зцілює, просвітлює, надихає, вселяє надію та повсякчас рятує наш вразливий світ.
Це – напрочуд проникливі, романтичні історії кохання, такі неймовірні бувальщини, витворені в улюбленому, оригінальному, авторському стилі на межі літератури і журналістики, – чарівний роман-серіал, де кожна розповідь вражає неординарними подробицями.
Ось – один із найпопулярніших вітчизняних кіноакторів: такий мужній, вродливий, романтичний і просто недосяжний, мов Еверест. Втім, звичайна студентка Алла наважилася на, здавалося б, неможливе – тепер вона має сина від свого кумира...
«Для будь-якої нормальної, здорової жінки у розквіті сил цілком органічно мати власний гарем!» – переконана Ніна, котра живе одночасно з трьома чоловіками... Втім, трьох своїх коханих дружин має і «чернігівський султан» Андрій…
Молода вчителька несподівано палко закохується в свого прекрасного учня… Олексій майже всі зароблені гроші витрачає на жінок, уявляючи себе сучасним Пігмаліоном. А дві найкращі подруги вирішують наразі обмінятися власними чоловіками!
Такий гостросюжетний, непересічний, яскравий коктейль задовольнить найвибагливіші читацькі смаки. Тож цю книжку із задоволенням читатимуть люди різного віку (від старшокласників – до їхніх дідусів), професій, а також – уподобань. І кожний читач знаходитиме тут наразі своє, вагоме й водночас таке рідне, для душі.
Причому в цій ошатній книжці, як і взагалі у творчості Сергія Дзюби, немає жодних нудних, непотрібних та нав’язливих повчань і розлогих описів. Сюжет кожної історії – надзвичайно динамічний, неповторний та цікавий. Власне, саме такою й має бути книжка для широкого загалу, котру справді читатимуть і яка надовго запам’ятається.
Є тут і оригінальний розділ, який істотно відрізняється від усіх інших історій. У ньому – також багато справжньої любові, мрій та неординарних, добрих і благородних вчинків. Але головні персонажі тут – чудові диваки, які живуть не для себе, а для людей, світу та всесвіту, настільки вони дивовижні та неймовірні у своїй особливій реальності, яскраво мешкають поза часом і простором, одним словом – прибульці… Це – творці з прекрасними душами, здатні створювати власні, неповторні світи, свою людяну магію. Особистості, які мешкають поруч, у чудовому та легендарному Чернігові.
Війна жорстоко втрутилася в їхні долі, брутально змінила життя. Тож автор наразі просто не знає, що відбувається з персонажами книжки зараз. Бо така потворна війна триває, кардинально змінюючи долі мільйонів людей та підло відбираючи найцінніше – здоров’я й життя. Рідне місто – зруйноване, всі комунікації – розбиті; постраждали школи, дитсадки, лікарні, кінотеатр, стадіон, крамниці, бібліотеки, кладовище… Багато мешканців тут загинули, і поки що невідомо, чи є серед них герої цієї книжки.
Втім, Сергій Дзюба вирішив нічого не змінювати – принаймні всі вони далі живуть у прекрасній книжці, в чарівному, рідному місті; палко кохають, вірять і мріють, очікують тепер справжніх див. Кожен із них сподівається, що житиме довго та щасливо!
Але така неймовірно тепла, зворушлива, людяна книжка має ще одного головного, найважливішого персонажа, який щиро об’єднує всіх отих людей, – так, це – місто-герой Чернігів. І нова книга – ще один внесок талановитого українського письменника в літопис свого улюбленого міста.
«Найжахливіша війна все одно неминуче закінчиться. І ми обов’язково відбудуємо стародавній Чернігів, який стане ще прекраснішим! – наголошує Сергій Дзюба. – Сподіваюсь, я розповім про це у своїх наступних книжках».
Відповісти на статтю