Молодь Дніпропетровщини відкриває світ українських духів

Новини

Молодь Дніпропетровщини відкриває світ українських духів

Прес-служба ДОО НСПУ | 17.05.23 16:09:18

Днями студенти Дніпровського фахового коледжу електрифікації, Верхньодніпровського коледжу бухгалтерського обліку, Ерастівського фахового коледжу ім. Бродського із П*ятихаток, Новомосковського фахового коледжу, Нікопольського фахового коледжу та здобувачі знань Чаплинської філії І-ІІ ступенів КЗ «Чаплинська середня загальноосвітня опорна школа» Дубовиківської сільської ради Синельниківського району 6, 7 та 9 класів побували онлайн в гостях у Галереї міста Праги, де зустрілися з гамірною компанією слов’янських духів та їхніх найближчих європейських сусідів. Казково-етнографічну зустріч організувала письменниця та журналіст Олена Лань за допомогою Золотої письменниці України з Дніпра Еліни Заржицької.
З початком війни твори Олени Лань можна прочитати безкоштовно на сайті https://olenalan.wixsite.com/my-site
Колишня львів’янка давно живе та працює в Празі, є лауреатом літературно-мистецької премії ім. П.Куліша, присудженої Міжнародною літературно-мистецькою академією України «За модерну обробку української демонології».
Письменниця розробила курс авторських воркшопів для українських дітей-біженців та місцевих дітей, яких знайомить з культурою України. Інтерактивні лекції вона веде разом з молодою українською художницею Вікторією Мащенко, яку завела до Чехії війна.
Це вже не перша зустріч учнів України з рідними духами та їхніми побратимами у Чеській Республіці. Празьку галерею відвідали онлайн не тільки діти Дніпропетровської області, а й переселенці та мешканці окупованого Бердянська, переселенці з Херсона, переселенці та мешканці Бахмута. На черзі зустріч з дітьми Запоріжжя. Проект підтримує UNICEF.
Говорилося про все: Як виглядали слов‘янські духи? Чи могли вони чаклувати? Де жили? Що їли на обід? Були небезпечними чи навпаки допомагали нашим прапрабабусям?
«Проведена IT-імпреза була не просто цікава, а й мала велике виховне ззначення, – поділився в розмові з нашим кореспондентом директор Дніпровського фахового коледжу електрифікації Микола Цоколенко. – Адже наші здобувачі освіти отримали не лише нові знання, а, так би мовити, наочно могли переконатися у єдності світового українства. Це була справжня ілюстрація того, що нашого цвіту по всьому світу».
Слід підкреслити, що співпраця дніпровських літераторів, зокрема з коледжем Дніпровським фаховим коледжем електрифікації, носить системний характер. Так, саме в цьому освітньому закладі з року в рік проходять творчі зустрічі, мистецькі імпрези за участю січеславських літераторів.


На фото: Олена Лань веде авторські воркшопи для українських дітей-біженців та місцевих дітей.
Відповісти на статтю