Збірки есеїв та поезії –  які новинки презентують на ХІІІ Meridian Czernowitz

Новини

Збірки есеїв та поезії – які новинки презентують на ХІІІ Meridian Czernowitz

команда Meridian Czernowitz | 27.08.22 20:37:24

Спеціально до ХІІІ Meridian Czernowitz 2-4 вересня одойменне видавництво видало нові книжки, а саме збірку есеїв «Щось зі мною не так» Андрія Любки, поетичну збірку «Люди з дієсловами» Катерини Калитко, та збірку віршів «Сама собі» чернівецької поетеси Любові Копоть.


Зокрема, на читаннях презентують збірку різносюжетних текстів «Щось зі мною не так» Андрія Любки, написаних впродовж 2020-2021 років, це книжка пригод і настроїв, реальних історій і автобіографічних вигадок, універсальний порадник і атлас туристичних маршрутів. «Цю книжку я здав у видавництво ще в листопаді, тобто в іншому житті, — розповідає Андрій Любка. — Вийти вона мала у квітні, а перша презентація планувалася на «Книжковому Арсеналі» в Києві. Які прекрасні і водночас наївні були ці плани! Але мені все одно здається, що факт виходу художньої книги під час війни — це сам по собі акт спротиву. Маленьке диво. Можливе завдяки ЗСУ і моїм читачам. Ясна річ, сьогодні є значно нагальніші потреби за книжки, та я все ж маю нахабність вірити, що й книжка може підняти комусь настрій, додати втіхи, допомогти на кілька годин забутися і втекти від болісної реальності. Книга мала бути весела і трохи лірична, як і попередні збірки моєї короткої прози — «Спати з жінками» і «Саудаде». Та не знаю, чи вийшла вона такою, бо щось зі мною не так…».
Перша презентація «Щось зі мною не так» відбудеться на ХІІІ Міжнародних поетичних читаннях Meridian Czernowitz у Чернівцях. Передпродаж збірки есеїв Андрія Любки «Щось зі мною не так» можливий за посиланням.
Друга новинка цьогорічних читань — «Люди з дієсловами»: збірка віршів Катерини Калитко – про війну, довіру і пам’ять. «Ця книжка стала продовженням співпраці поетів та художників. «Люди з дієсловами» мають обличчя, створене художницею Ілоною Сільваші. Картина «Дракон» разом з іншими обличчями наших книжок буде представлена на виставці «Картини, що стали книжками» у Чернівцях на Meridian Czernowitz», — каже Президент Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz, видавець Святослав Померанцев.
Перша презентація книжки відбудеться в перший день XIII Meridian Czernowitz. За цим посиланням можна придбати новинку «Люди з дієсловами».
Ще одна книжка, видана до цьогорічних поетичних читань, збірка чернівецької поетеси Люби Копоть «Сама собі» складається з філософсько-хуліганських віршів, які від історії до історії переносять читача у паралельне романтиці життя. «Духовний світ моєї героїні сповнений характеру та жорстких протистоянь. Це не лірична героїня, це дівчинка-хуліганка, яка ховається десь у найглибших закутках і дозволяє собі говорити тільки віршами, розповідаючи про найпотаємніші бажання, забуті образи та його «прекрасні зайоби». Вчинок, боротьба і думка. Глибокі психологічні переживання, літри випитого алкоголю та повне душевне розкриття. Ось про що збірка «Сама собі», — розповіла Люба Копоть.
Нагадаємо, що вхід на всі заходи – вільний, із можливістю зробити благодійну пожертву на рахунки благодійних фондів, які підтримують Збройні сили України. Онлайн-трансляція подій буде доступною на офіційних сторінках Meridian Czernowitz у Facebook та YouTube.
Meridian Czernowitz відбудеться за підтримки партнерів: Klett-Cotta Verlag (Німеччина), доброчинна організація «Українсько-єврейська зустріч» (Канада), Федеральний уряд землі Карінтія (Австрія), Товариство Ґеорґа Дроздовського (Австрія), Посольство Швейцарії в Україні, Dutch Jewish Humanitarian Fund, Literarisches Colloquium Berlin, Штутгартський літературний дім, культурний фонд S. Fischer Stiftung, Літературний целанівський центр у Чернівцях.
Відповісти на статтю