10 років на культурній мапі Європи: Міжнародний поетичний фестиваль MeridianCzernowitz святкує свій ювілей

Новини

10 років на культурній мапі Європи: Міжнародний поетичний фестиваль MeridianCzernowitz святкує свій ювілей

Лілія Шутяк | 28.07.19 7:23:37

Від 5 по 8 вересня у Чернівцях відбудеться Х Міжнародний поетичний фестиваль MeridianCzernowitz. Як і щороку, для чернівчан і гостей міста організатори підготували насичену літературно-музичну програму. В рамках фестивалю відбудуться презентації 9 книжок, дискусії, паради поетів, театральні постановки, концерти камерної, єврейської та рок-музики, а також читання у добре знайомих і незвичних локаціях міста.
У фестивалі візьмуть участь як нові автори, так і ті, хто вже виступав на MERIDIAN CZERNOWITZ попередніми роками. Серед них: МіхаельКрюгер, ЛеаШнайдер, БйорнКулігк, Ута Акерман (Німеччина); Юліан Шуттінг, Вольфганг Германн (Австрія); Ільма Ракуза, Саша Гарцетті (Швейцарія);НурітЗархі, Шимон Адаф (Ізраїль). З українських письменниківі перекладачів: Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Катерина Калитко, Ігор Померанцев, Тарас Прохасько, Таня Малярчук, Андрій Любка, Олександр Бойченко, Артем Чех, Володимир Рафєєнко, Ірена Карпа, Пітер Залмаєв, Христя Венгринюк, Марк Бєлорусець, Петро Рихло, Тетяна Милимко,Олена Андрейчиковата ін.
За словами директорки фестивалю Євгенії Лопати,«Меридіан» – це унікальна історія, що немає аналогів, перший масштабний міжнародний поетичний фестиваль України, що об’єднав сотні однодумців, вийшов далеко за рамки Чернівців і України, підкорив десятки тисяч сердець шанувальників поезії, створив культурне обличчя місту та країні в Європі. Важко повірити, що позаду вже 9 фестивалів, сотні проектів та виступів, кілька десятків виданих книжок...Для мене ювілейний фестиваль – це не лише ще одна якісна подія міжнародного масштабу, ай зустріч і подяка усім тим, хто створював яскраву сторінку в європейській історії культури, яку ми називаємо «Меридіан Черновіц». І з величезним нетерпінням чекаю моменту, коли підніму келих традиційного червоного сухого на фестивалі за усіх цих людей».
Окрім іншого,цьогорічний захід присвячений пам’яті колишньої директоркиҐете-Інституту в Україні ВіриБагальянц(1950-2016), яка була добрим другом та однією із засновниць фестивалю.
Вхід на всі події вільний. Фестиваль відбувається у рамках проекту «Пауль Целан 100. Меридіан великого майстра німецької мови: Чернівці-Париж-Вічність». Заходи супроводжуються перекладом німецькоюмовою.

Фінансові та організаційні партнери фестивалю:

Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини#CivilSocietyCooperation, Посольство Німеччини в Україні, Міжнародний фонд «Відродження», Чернівецька міська рада, Літературний целанівський центр, Канадійський благодійний фонд «Українсько-єврейська зустріч», Культурний фонд ProHelvetia (Швейцарія), Посольство Швейцарії в Україні, Федеральний уряд землі Карінтія, Товариство Георга Дроздовського, Австрійський культурний форум, «Видавництво 21», Німецький культурний центр «Gedankendach», Аудіокнигарня «Абук», спілка FreieUkraineBraunschweige.V., ПАТ «Чернівецький хлібокомбінат» -Цархліб, Український інститут книги.
Відповісти на статтю

Наші партнери

Видавництво "Навчальна книга – Богдан" http://knugoman.org.ua" Український козацький портал Поради подруги ...