Поети з Чернігова – лауреати Міжнародної літературної премії імені Владислава Ходасевича в Білорусі

Новини

Поети з Чернігова – лауреати Міжнародної літературної премії імені Владислава Ходасевича в Білорусі

Ярослав Савчин, письменник, перекладач, прес-центр Міжнародної літературно-мистецької Академії України | 14.01.19 5:54:06

Знані українські письменники Тетяна та Сергій Дзюби напрочуд успішно співробітничають зі своїми колегами з Білорусі. Зокрема, в Мінську вийшла у перекладі білоруською мовою їхня книжка віршів «Місто Зима». А Сергій Дзюба переклав вірші талановитого білоруського поета Михася Пазнякова.
Тетяна та Сергій не раз друкувалися в популярному журналі «Новая Немига литературная», який виходить у Мінську, та інших білоруських виданнях. А творчість поетів із Білорусі добре представлена в Україні. Відбулися і спільні українсько-білоруські презентації – у Чернігові (в музеї Михайла Коцюбинського) та у Мінську (в музеї Якуба Коласа).
Тепер гарною звісткою стало нагородження поетів із Чернігова престижною Міжнародною літературною премією імені Владислава Ходасевича. Фундатор цієї відзнаки – журнал «Новая Немига литературная», котрий очолює відомий поет Анатолій Аврутін.
Владислав Феліціанович Ходасевич (1886-1939) – видатний поет, критик та літературознавець. Не сприйнявши більшовицького режиму, він разом зі своєю дружиною, поетесою Ніною Берберовою емігрував за кордон. У 1925 році творче подружжя переїхало до Франції, в Париж. У 1933-му Ходасевич одружився на Ользі Марголіній, котра в 1942 році загинула у концтаборі Аушвіц-Біркенау біля польського міста Освенцима. Класик літератури Владислав Ходасевич мешкав у Парижі до свого відходу у вічність, похований на кладовищі Булонь-Біянкур.
У Білорусі його яскрава, неповторна творчість і нині користується попитом у читачів. А тепер у Мінську, вшановуючи знаменитого поета, заснували почесну міжнародну літературну нагороду. І першими її лауреатами стали українці!
Відповісти на статтю

Наші партнери

Видавництво "Навчальна книга – Богдан" http://knugoman.org.ua" Український козацький портал Поради подруги ...