Життєва мудрість щасливої такси

Критика, рецензії > Дитяча книга

Життєва мудрість щасливої такси

Анна Рибалка | 25.01.15 18:33:55

Наталя Пасічник. Терезка з Медової Печери. – Львів: ВСЛ, 2014.

Домашній улюбленець – у певному розумінні, ідеальний герой дитячої книги. Адже дітям часто цікаво пофантазувати про те, що саме бачить уві сні їхній котик або песик, чи сумує він за господарями, залишаючись удома, які пригоди переживає, коли вирушає на щоденну прогулянку. Чи ж часом дітлахам хочеться ще уявити собі, що б стали обговорювати двоє собак: заговорили б про людей, у яких вони живуть, звісно. А про що іще?..
Головна героїня дитячої книги Наталії Пасічник «Терезка з Медової Печери» - мудра і допитлива такса Терезка. Ця незвичайна собака навіть уміє читати, а ще любить побалакати (із друзями-собаками, ясна річ) багато про що, бо цікавиться всім на світі. А особливо такса полюбляє розповідати про свої мандри, відвідини нею далеких земель... Щоправда, швидко з’ясовується, що подорожі Терезки у віддалені країни – насправді вигадані, фантастичні. Бо вчена такса куди більше любить читати про мандрівки та різноманітні пригоди, ніж бути їх учасницею. Тож у книзі про пригоди Терезки з Медової Печери подій небагато: наприклад, опис прогулянки двох друзів, Терезки і сусідського Бровка, історичним центром Львова на виставку собак, збагачений розповіддю про архітектурні пам’ятки міста. Або ж нічна «вилазка» до курника, де герої книги мали б побачити загадкового і страшного звіра «чупакабру»…
Значно більше, ніж подій чи пригод, що їх переживають персонажі твору, у книзі «Терезка з Медової Печери» діалогів: розмов Терезки з Бровком, а також Терезчиних роздумів з приводу того, що їй вдалося побачити, почути чи прочитати. Ця частина книги інформативніша, тут можна натрапити на згадки про «далекі країни і чудернацьких звірів» чи, наприклад, про те, хто такі письменники і чим вони займаються. У розмовах начитаної Терезки з куди менш ерудованим псом Бровком згадуються і певні події з історії світу: про корабель Колумба «Санта Марія», географічні відкриття капітана Кука тощо. Зокрема, розповіді Терезки про вухатих екзотичних тварин, що на них їздять індійські раджі, присвячений окремі розділи книги: «Терезка про слонів».
Але «Терезка з Медової Печери» - це, певна річ, не енциклопедичний довідник, а книга для дітей, тож всю цю інформацію подано у легкій розповідній формі.
Такса Терезка ділиться з читачем і власною життєвою філософією: розмірковує і про те, що таке щастя: «коли нас люблять – ми щасливі… А щастя – це коли є ти і ще хтось»! Щасливі, на думку мудрої такси, ті, кого люблять. Особливо, коли люблячі господарі не забувають виявляти свою любов: гладять, чухають за вушком і дозволяють погасати на вулиці. А за їхньої, господарів, відсутності, домашні улюбленці, за зізнанням Терезки, сумують…
Найцікавіші висловлювання Терезки зібрано окремо у «Терезиному словнику», з якого читач може дізнатися, що таке «гавтостоп» (спосіб подорожувати світом для собак) або, наприклад, «дирпесія» (вона ж «депресія») та про інші, важливі для наших чотириногих друзів речі.
Якщо говорити про книгу «Терезка з Медової Печери», то не варто обмежитися лише її текстом. Це дуже якісно зроблена дитяча книга: ще й завдяки, зокрема, роботі художниці Іветти Клочковської, яка доповнила текст цікавими і симпатичними ілюстраціями. Тому «Терезка з Медової Печери» - це книга, яку хочеться перечитувати, гортати, переглядати знову і знову.
Відповісти на статтю

fußballtrikots | Контакт: 9ed7 | 05.02.19 05:44:03

\n \n maglie calcio bambino \n \n \n \n \n billige fodboldtrøjer \n \n \n \n \n maglie calcio a poco prezzo \n \n \n
Відповісти на статтю