Збірка українських оповідань-жахівчиків

Критика, рецензії > Художня література

Збірка українських оповідань-жахівчиків

Микола Петращук | 18.01.16 13:35:39

Світильник Джека. Збірка оповідань. – Одеса: Айс Принт, 2015. – 176 с.

Страх – одне з основних емоційних почуттів, яке здатні відчувати живі істоти. Не в останню чергу, саме завдяки йому вони й виживають. Як не дивно, та людина часто прагне викликати в собі відчуття страху та викид адреналіну штучно. Як наслідок, твори, що можуть викликати це відчуття займають чільне місце в кінематографі, художньому мистецтві та, не в останню чергу, літературі – жанр хоррор сьогодні надзвичайно популярний.
Відповідно, не дивно, що нещодавно була опублікована збірка оповідань-жахівчиків «Світильник Джека» під обкладинкою якої представлені дванадцять оповідань сучасних українських авторів, написані з метою викликати в читача відчуття заціпеніння та страху.
Перше оповідання «Пампкінблек» Олександра Крота розповідає, про пригоду що трапилася з молодими дівчатами Христиною, Мариною і Ритою на Геловін, коли вони спробували викликати злого духа. Наступним привабить око читача твір Остапа Соколюка «Тобі не стримати мене» про молодого чоловіка на ім’я Андрій, всередині якого оселилася демонічна, неконтрольована ним сила, яка вбиває всіх хто завдає йому болю. Новела Вадима Соколенка «Осінній вальс» розповість про Петра Смаглюка який увесь час хоче потанцювати з журавлями, та він не знає, що журавлі з живими людьми не танцюють. «Ундіна» Віоли Віхлевщук розповідає про зустріч молодої дівчини з хижою русалкою. «Передозування» Дмитра Герасименка знайомить нас з книголюбом Льюїсом, який отримав напередодні Геловіна в подарунок не зовсім звичайну книжку. У своєму оповіданні «Чисте полевище» Дмитро Піскорський розповідає про Єву і Констянтина та пробує зрозуміти чи після смерті люди дістаються туди куди поспішали. «Орхідея» Оксани Бондаренко розповідає про Валентину, яка навіть не підозрює, про те що несподіване почорніння квітки у вазонку є дуже лихим знаком. В оповіданні Олексія Щурова «Бажання он-лайн» розповідається про Сашка, який не вміє вірно сформулювати власне бажання та передбачити його наслідки. «Школа виживання» Олександра Дмитровського розповість про отця Романа якому доведеться випробувати власний характер зіткнувшись з надприродним. «Не ночуйте на вершинах» Віталія Геника повідає про подорож молодих чоловіків у Карпати та зустріч з невідомим. Назарій Вівчарик у новелі «Звір» розповідає про дивну, можливо позаземну, істоту з якою довелося зустрітися вояці, що повернувся з зони АТО. Ольга Полевіна в «Поверненні» розповість про Мону, що не може остаточно змиритися зі смертю коханого та несподіваним чином викликає його до життя.
Автори оповідань формуючи сюжет звертаються до власної фантазії, міських легенд та казкових персонажів. Їхні твори, в основному, динамічні та пронизані жахом, часом містичним і не зрозумілим. Головні герої новел – прямолінійні та не схильні до глибоких обмірковувань ситуацій і їх наслідків. Хоча це й не дивно – коли людину охоплює жах і страх місця логіці часто не залишається.
Збірка оповідань «Світильник Джека», судячи з усього, розрахована на молодь, тому й не дивно, що видання було опубліковане напередодні Геловіну, який все частіше святкують, в першу чергу, підлітки та молоді українці.
Формат книжки – кишеньковий. Відповідно, шрифт видання дещо задрібний для читання при поганому освітленні. Та книжка чудово поміститься в кишені рюкзака студента чи портфеля офісного працівника, які люблять полоскотати собі нерви, і допоможе їм коротати обідню перерву чи час проведений в громадському транспорті.
Загалом, «Світильник Джека» непогана збірка динамічної та моторошної короткої прози, яка буде цікава, в першу чергу молодим людям, що полюбляють фентезі та хоррор.
Відповісти на статтю