Проти течії Кальміюсу

Статті, блоги

Проти течії Кальміюсу

Розмову вела Тетяна Череп-Пероганич | 16.01.18 22:38:12

Не так давно побачила світ антологія «Кальміюс». Це свого роду квінтесенція першого східноукраїнського регіонального літературного конкурсу «Кальміюс», проведеного у 2016 році, який відбувався під час фестивалю з однойменною назвою.
Про роботу над виданням розповіли письменник Володимир Вакуленко та художниця, поетеса Марія Козиренко.

— Володимире, питання до Вас. Як і коли виникла ідея створення антології?

— Це зовсім не моя ідея. В листопаді 2016 року в Краматорську відбувся фестиваль «Кальміюс» на якому були оголошені переможці літературного конкурсу. Власне від того фестивалю і почала створюватися антологія. Але і в цьому випадку ідеї надрукувати антологію належали не організаторам і не мені ясна річ. У 1999 році подібний проект створював у Донецьку Олег Соловей. Останній його 27 випуск, вийшов друком у 2009 році. Далі відбулася тиша і от в 2017 році сталася перша спроба відродити антологію. Ось тут я вже попрацював над власними ідеями, а допомогла мені в їх реалізації художниця Марія Козиренко.
Далі вирішив, раз частини дві, то створити незвичну антологію для читача — «книгу-перевертень». Тобто, з одного боку йдуть дитячі номінанти, з іншого боку — дорослі. Вельми чудово вийшло. Авторів теж не приховував. У деяких непогані перспективи видавати свою творчість окремо, тому я для зв’язків із видавцями позалишав під прізвищами авторів їхні електронні адеси. Ну, і до антології увійшли не лише маловідомі автори: дебютував Олександр Олійник зі своїм романом «Денний звук» (видавництво «Кальварія»), Марія Козиренко та Наталія Дев’ятко добре відомі автори серед читачів, та й мене у широких літературних колах добре знають.
Всі ми переможці «Кальміюсу», хоч і в різних номінаціях. До того ж, проект об’єднав усю східну Україну, включаючи письменників із тимчасово-окупованих територій та громадян ВПО. Власне, в цьому і полягала концепція конкурсу — запросити авторів із Донеччини, Луганщини, Харківщини, Запоріжжя та Дніпропетровщини та об’єднати.

— Маріє, поділіться, будь ласка, враженнями щодо альманаху «Кальміюс» як ілюстратор і оформлювач?


— Так склалося, що я не лише автор малюнків на обкладинці альманаху, внутрішніх ілюстрацій, а й представлена як поет. Адже альманах склали твори переможців позаминулорічного конкурсу «Кальміюс», в якому брала участь.
Якщо уважненько погортати альманах, то серед авторів можна ідентифікувати не лише художників, а й, напевно, педагогів, музикантів, істориків. Є навіть один рятувальник — це я точно знаю.
Пропозиція попрацювати над оформленням «Кальміюсу» була для мене несподіванкою, але вельми приємною. Результатом задоволена. Не беруся судити свою власну роботу, але те, як розпорядилися моїми малюнками дизайнери і верстальники, мені подобається.
Текст залишився головним, картинки ніде не заважають адекватно його сприймати — для мене це головне.

— Володимире, до антології «Кальміюс» Ви увійшли і як дитячий автор, отримавши І місце в дитячій номінації. Що для Вас є еталоном дитячої літератури і які автори в ній стали для Вас авторитетними?

— Як не крути, але повноцінної дитячої літератури не існує навіть у західних країнах. Для мене еталоном казкарства завжди був і є Льюїс Керрол. Казки, читаючи які, потрібно думати, та й не подібні до інших. Саме в казці «Аліса в країні Дивокраю» є натяк на те, яким має бути сучасний автор. А просто автору потрібно вміти створювати шість неможливих речей. І не просто створювати, але й щиро вірити в них. Сучасні автори нагадують мені письменників із зашморгом на шиї — романтики нуль, переспіванки того, що вже написали до них. Дехто з них все-таки вірить в існування декількох неможливих речей і щось пробує створювати неможливе. На жаль, це «декілька» обмежується в небагатьох речах — дракона в собі вдавалося вполювати одиницям. Найбільше мене дістають віршики в яких і рима слабка і текст ніякий. Нове покоління письменників не вірить в найголовнішу неможливу річ — сьому. Віра в те, що дитинство не минає ніколи і те що твої слухачі — це твоє відображення минулого. Чи хотів би в перші часи дитинства ти слухати себе сам? Дехто із письменників пробує писати на нові теми, але троянди знову лишаються не перефарбованими. Тут варто згадати сучасну казку «Шрек». В ній не бракує повноцінно дитячого наповнення. Головне, що середньовіччя ти трохи відчуваєш по-сучасному. Автор казки Вільям Стейґ (мрію, нарешті почитати. Але книги українською мовою ще не зустрічав) вірить як мінімум в три неможливі речі: а) те, що віслюки розмовляють; б) те, що монстри можуть перетворюватися у небанальних принців; в) у дитинстві ми не відчуваємо сорому.
Власне, автор і живе своїм безсоромним дитинством. Певно «Шрек» і є еталоном сучасності яскравої літератури.
Автор прожив колоритне життя, досягнувши віку 95 років, і відомий не лише «Шреком», а й купою інших казок та анімацій до мультфільмів. Певно, у нас є від чого відштовхуватись авторам, та поки що за еталон доведеться приймати іноземних авторів.
Але повернуся до початку розмови — автору в першу чергу потрібно навчитися вірити в шість неможливих речей, хоча в наш час потрібно більше…
PS. Останнім часом я припинив себе вважати дитячим письменником. На жаль, мені не вдається увірувати в усі неможливі речі, тому в мене були звичайні експерименти. На сьогодні я вірую в 3 неможливі речі: а) вмію спілкуватися зі звірами та природними явищами інтуїтивно і подумки; б) люди вміють перевтілюватися в те, чого не очікуєш; в) моє дитинство не закінчиться ніколи, але мені весь час бракує зосередженості. Останнє і заважає знайти ту іскру, яку знайшли Льюїс Керрол та Вільям Стейґ.
Запалити дитячі серця оживаючим вогником казкарства — ось яка потрібна ціль для сучасних письменників. На жаль, ще зарано говорити про вогонь в середині дитячої книги, писаної сьогодні…

— Маріє, знову повертаємося до Вас. Чи плануєте продовжувати співпрацю з «Кальміюсом» як художник?

— Якщо запропонують, то з радістю продовжу. Наразі важливо, щоб проект, щойно відродившись, набрався сили й певності, а для цього може знадобитися не один рік. Але в будь-якому разі я завжди поруч і готова допомогти.

— Володимире, чим Вас зацікавив проект, яким Ви займалися? Якісь помічники у Вас були? Де можна придбати видання?


— Антологія готувалася повністю на волонтерських засадах. Вона створювалася не для того, щоб заробити, а для того… Власне, на сході так бракує української мови. А до антології надійшли тексти всі україномовні. Русизми я правив, але то таке. Для мене це величезний стимул. Багато хто поховав схід України давно і російська окупація сьогодні стала очікуваним явищем для багатьох. Але мало хто цікавився тим, що ще до 1930 років донецьку вишиванку часто одягали на свята, те що під час геноциду 1932-1933 років у нас вимирали цілі села і швидко заселялися росіянами з найвіддаленіших областей Московії, те що в 1940-1958 роках на території Донеччини підпільно діяла ланка УПА, під керуванням Євгена Стахіва, яку до того ж багато хто підтримував із місцевих мешканців...
До того ж, основна вимога донецьких повстанців було знання і спілкування виключно українською мовою. Прикро, що нам споганили історію, переписавши нашу московитською. Все-таки під час другої хвилі визвольної боротьби проти колаборантів у нас з’явився шанс досягнути перемоги. Московія нині слабка як ніколи — у неї вичерпуються ресурси. В одному зі своїх дорослих віршів я назвав нинішню ситуацію «війною помираючого, безнадійно прикутого до ліжка». Український Донбас повернеться, як і Крим, який теж не варто списувати. І хочеться, щоб українська мова стала мовою більшості. От тому й робимо такі спроби, як фестиваль, чи антологія. І не ми одні.
Нещодавно вийшла антологія «Порода», упорядниками якої стали Микита Григорів та Веніамін Білявський, в якій зібрані твори відомих авторів Донеччини та Луганщини. Україномовна культура була і є потужнім носієм української мови, і саме через неї ми повернемо наш ДОНБАС у давнє проукраїнське русло. Нехай це буде саме Кальміюс!
Після того як я завершив з реалізацією власних ідей і подав до видавництва готовий матеріал виникли невеликі проблеми з обіцяним перерахуванням на видавництво коштів. Думав не встигнемо, але вийшло якраз на першу презентацію. Видавця Віталія Зарицького знаю давно, адже в його видавництві «Ліра-К» вийшли друком мої дві крайні книги. Тож мені вдалося вмовити видавця на виготовлення 15 сигналок. На початку думав, що розповсюджувати доведеться знову мені (мене забагато в антології — автор, автор ідей та анотації, упорядник, співредактор. Я не винен — так сталося. Організатори конкурсу не попіклувалися зовсім про допомогу в створенні антології. А я розпочату роботу завжди доводжу до кінця), але тут допоміг видавець. Я маю лише один примірник на руках. Це оплата за мою роботу. Так, людям показати. А решту можна замовити безпосередньо у видавництві: http://lira-k.com.ua/books/hudozhnі/kalmijus--antologija.html

— Маріє, розкажіть про свої творчі здобутки і які, якщо не секрет, плани на майбутнє у Вашій творчості?


— Про літературні здобутки — це передусім чотири книги. Симетрично — дві поетичні й дві прозові. Перша — поетична збірка «Сонячна бомба», друга — збірка короткої прози «Бюро загублених думок». Останні дві — фантастична повість «Жуйка» і поетична збірка «Слова автора». Всі книги, окрім останньої я оформлювала сама. Лише остання поетична збірка уникла такої долі (усміхається). Якщо ж говорити про сторонні проекти, то оформлення антології «Кальміюс» — перший такий досвід для мене.
У найближчих планах — ще одна поетична книга. Сподіваюся, вона вийде 2018 року. Принаймні, частину матеріалу для неї вже написано.

— Володимире, наостанок. Якими проектами Ви займаєтесь зараз? Чи будуть наступні випуски?

— Зараз я роблю купу проектів, але це не стосується літератури. Здебільшого історичного напрямку. Поки що тримаю в таємниці що саме задумав. А з літературних, якщо мені вдасться вибити кошти будуть видані два проекти. Про один з них можу сказати вже. Перевидаватиму свою крайню книгу бойової поезії «УБД-реінкарнація» в подарунковому форматі. Але даруватиметься моя книга бійцям, волонтерам, бібліотекам. Решта, при бажанні, зможуть придбати книгу. Орієнтовно вартість її буде 175-200₴. Всі кошти підуть на поїздки, презентації. Є ідея створити в незвичному форматі. Відверто кажучи, дещо мене надихнуло. А про другий проект поки що збережу інтригу, але це буде багато авторів.
Робити подібний проект, як «Кальміюс», я вже не буду — розчарований повністю в організаторах конкурсу. Та й не рентабельно з року в рік робити те саме. Але продовжувати ідею Олега Солов’я варто, — я вже говорив про причини. Трішечки хочу змінити назву. Буде «Kalmias-Oriens» латинською мовою. Трішечки робитиметься, так би мовити, експортний варіант. Але то ще радитимусь з друзями по Кальміюсу, організаторами саме фестивалю. Ну і також наповнення буде зовсім іншим.
В мене купа вже нових ідей, як зробити проект постійним і що в ньому не вистачає. Ну, і в майбутньому статус антології зникне — це буде звичайний альманах. Також не виключене постійне фінансування альманаху. Все ж, поживемо, побачимо. Можливо на цей рік з конкурсом зробиться трохи відпочинок, а буде лише фестиваль. До наступного проекту ще лише рік почався, тому ближче до осені проявиться що і до чого…

— Володимире, Маріє, успіхів вам. Дякую за розмову.
Відповісти на статтю

chanyuan | 31.10.18 05:39:32

http://www.michaelkorsoutletblackfriday.us.com
http://www.michaelkorsoutletdiscount.us.com
http://www.christianlouboutinoutletonlinestores.us.com
http://www.polooutletshop.us.com
http://www.moncleroutlet.name
http://www.mcmhandbagsoutlet.us.org
http://www.christianlouboutin-uk.co.uk
http://www.oakleysunglasseseyewear.us.org
http://www.christian-louboutinoutlets.us
http://www.michaelkorstaschen.ch
http://www.canadagoosejacketsshop.com.co
http://www.nikeoutletofficial.us.com
http://www.canadagooseoutletstores.net
http://www.canadagooseoutletstore.name
http://www.nikeshoess.us.com
http://www.christian-louboutinoutlets.us.com
http://www.adidasnmdshoes.us.org
http://www.ralphlaurenpoloshirt.org.uk
http://www.coachoutletstoresfactory.us.com
http://www.poloralphlaurenorg.us.com
http://www.pandoracharmsstore.us.com
http://www.truereligion-outletstore.us.com
http://www.pandoraoutletpandora.us.com
http://www.christianlouboutinoutletshoes.us.org
http://www.clarks-shoes.us.com
http://www.pandorajewelryclearance.us.com
http://www.longchampoutletonlinestore.us.com
http://www.uggs-outletstores.us.com
http://www.christianlouboutinoff.us.com
http://www.katespadeoutletonsale.us.com
http://www.coachoutletsite.us.com
http://www.ray-bansunglasses.net.co
http://www.pandoracharmscom.co.uk
http://www.coachoutletbags.us.com
http://www.michaelkorsoutletks.us.com
http://www.adidassuperstarsale.us.com
http://www.oakleysunglassesoakleys.us.com
http://www.airmax2017.us.org
http://www.cheapnfljerseyswholesalee.us.com
http://www.nikeshoesuk.co.uk
http://www.adidas-outlet.us.org
http://www.pandorajewelryinc.us.com
http://www.canadagoosejacketsstores.us.com
http://www.pandorasoutlet.us.com
http://www.pandoraoutlets.us.com
http://www.michaelkorshandbagss.co.uk
http://www.adidasnmdr2.us.com
http://www.christianlouboutinshoesuk.co.uk
http://www.coach-factoryoutlets.us.com
http://www.raybansunglasseseyewear.us.com
http://www.polooutletstore.us.org
http://www.christianlouboutinoutletsales.us.com
http://www.ralphlaurenpolosale.org.uk
http://www.pandoraoutletofficial.us.com
http://www.northfacejacketsoutlets.us.com
http://www.uggboots-clearance.us.com
http://www.coachoutlets.com.co
http://www.katespadeoutletsite.us.com
http://www.giuseppezanottioutlet.us.com
http://www.supremefr.fr
http://www.northfacejackets.com.co
http://www.nfljerseysonline.us.com
http://www.oakleysunglassesonlinee.us.com
http://www.ralphlauren-outlets.co.uk
http://www.nike-outletstore.us.com
http://www.nikefactory-outlet.us.com
http://www.ralphlauren-saleclearance.org.uk
http://www.cheapnfljerseysonlines.us.com
http://www.pandoraoutletstores.us.com
http://www.polooutletstores.us.org
http://www.pandoracharmsinc.us.com
http://www.boostyeezy.us.com
http://www.cheapnhljerseysstores.us.com
http://www.mlbjerseyscom.us.com
http://www.michaelkorsoutlet-store.us.org
http://www.outletuggofficial.us.com
http://www.coachoutletsalefactory.us.com
http://www.michaelkors-outlet.us.org
http://www.outlet-canadagoose.us.org
http://www.coachfactory-outletonline.us.org
http://www.louboutinoutletstore.us.com
http://www.adidasnmd-shoes.us.com
http://www.christianlouboutinoutlet.name
http://www.coachfactory-outletstoreonline.us.com
http://www.canadagoosesjackets.us.com
http://www.poloralphlaurenfactory.us.com
http://www.michaelkorsoutlet-clearance.us.org
http://www.christianlouboutinonlinestore.us.com
http://www.michaelkors-handbags.in.net
http://www.katespadeoutletsale.us.org
http://www.michaelkorshandbagssale.us.org
http://www.pandoraoutletonline.us.com
http://www.uggsoutletuggoutlet.us.com
http://www.canadagoosejacketscoat.co.uk
http://www.canadagooseoutlet-stores.name
http://www.canadagoosejacketscanada.name
http://www.mbtshoes-outlet.us.com
http://www.katespadeonlineoutlet.us.org
http://www.coach-outletonline.us.org
http://www.airjordan.us.org
http://www.nikeoutletfactory.us.com
http://www.michaelkorshandbagsclearanceoutlet.us.com
http://www.uggsoutletsugg.us.com
http://www.michaelkorsoutletsclearance.us.com
http://www.adidasyeezyshoes.us.org
http://www.coachoutlet-clearance.us.org
http://www.cheapnfljerseysclearance.us.com
http://www.truereligionjeanoutlet.us.com
http://www.katespade-handbagsoutlet.us.com
http://www.coachoutletonlinecoach.us.com
http://www.pandoraoutletcheap.us.com
http://www.moncleroutlets.us.com
http://www.uggsoutletstores.ca
http://www.fitflops.in.net
http://www.mulberryhandbagss.co.uk
http://www.mbtscarpeit.it
http://www.michaelkorsoutletad.us.com
http://www.toryburchoutlet-store.us.com
http://www.christianlouboutinsoldes.fr
http://www.michael-korsoutletclearances.us.com
http://www.canadagoosejacketsstores.org.uk
http://www.coachfactoryoutletsaleonlines.us.com
http://www.cheapsnapbacks.us.org
http://www.christianlouboutinoutletstores.us
http://www.pumaoutletstores.us.com
http://www.coachoutletclearancesale.us.com
http://www.ferragamooutlets.us.com
http://www.polo-ralphlauren.org.uk
http://www.uggbootsaustralia.us.org
http://www.valentino-outlet.us.com
http://www.poloralphlaurenshirts.org.uk
http://www.canadagoose-jackets.com.co
http://www.uggsoutletsboots.us.com
http://www.canadagooseoutletonlineshop.com.co
http://www.oakleysunglasseseyewears.us.com
http://www.michaelkorsoutletkor.us.com
http://www.christianlouboutinukshoes.org.uk
http://www.pandoracharmsjewelry.com.co
http://www.nikeoutlet.com.co
http://www.michaelkors-outletclearances.us.com
http://www.ralph-laurenpolooutlet.us.com
http://www.christianlouboutinoutletofficial.us.com
http://www.pandoraoutletcharms.us.com
http://www.poloralphlauren-sale.us.com
http://www.polooutlet.us.org
http://www.converseshoes.me.uk
http://www.michaelkorsukoutlet.org.uk
http://www.michaelkorsoutletstoreus.us.com
http://www.yeezyboost350.org.uk
http://www.coachoutletsonlines.us.com
http://www.asics-runningshoes.us.com
http://www.poloralphlaurennpolo.co.uk
http://www.coachoutletonlineshopping.us.com
http://www.coachfactoryoutlet.com.co
http://www.longchamphandbagsstore.org.uk
http://www.coach-outletonlines.eu.com
http://www.michaelkorsoutletstoresale.us.com
http://www.manoloblahnikoutlet.us.com
http://www.michaelkorsoutletfree.us.com
http://www.coachfactory-outlet.eu.com
http://www.coachoutletorg.us.com
http://www.christianlouboutinstore.us.com
http://www.nfljerseyswholesaleonline.us.com
http://www.coachoutletsalefactory.us.com
http://www.coachoutletonlineofficials.us.com
http://www.oakleysunglasseswholesaleoak.us.com
http://www.coachfactoryoutletss.us.org
http://www.michaelkors-mkoutlet.in.net
http://www.michaelkorsoutlet.name
http://www.kobe-shoes.us
http://www.lebron-jamesshoes.us.com
http://www.michaelkorsoutletoutlet.us.com
http://www.canada-gooseoutletstores.name
http://www.ralphlaurenoutletonlinestore.us.com
http://www.ugg-bootscanada.ca
http://www.adidasnmd-r1.us.com
http://www.nfljerseyscheapwholesale.us.org
http://www.coachoutlet80off.us.com
http://www.poloralphlaureninc.us.com
http://www.michaelkorsoutletfactorysale.us.com
http://www.cheapnfljerseysstores.us.com
http://www.coachfactoryoutletsonlines.us.com
http://www.michaelkorshandbagsstore.us.com
http://www.oakleysunglassesoutlet.org.uk
http://www.oakleyssunglasseswholesale.us.org
http://www.pandoracharmsofficials.us.com
http://www.michaelkorsoutletonline-shop.us.com
http://www.canadagooseoutletsaleonline.us.com
http://www.coachfactoryoutleta.us.com
http://www.canadagoosejacketsca.com.co
http://www.canadagooseoutletsonline.us.com
http://www.katespadehandbagsinc.us.com
http://www.hermes-birkins.us.com
http://www.christianlouboutinoutletshoes.us.com
http://www.pandoraoutletco.us.com
http://www.mulberryhandbagsuk.co.uk
http://www.michaelkorsbags.us.org
http://www.coachoutletsfactorystore.us.com
http://www.coachoutletonlinesofficial.us.com
http://www.nfljerseysstores.us.com
http://www.uggoutletclearances.us.com
http://www.adidasoutlet.us.org
http://www.katespadesaleoutlet.us.com
http://www.katespadeoutlets.org
http://www.outletuggshoes.us.com
http://www.nikeoutletnike.us.com
http://www.michaelkors-outletofficial.us.com
http://www.cheapnfljerseysnfl.us.com
http://www.truereligionjeanscom.us.com
http://www.canada-goose.us.org
http://www.coachoutletonline.org
http://www.poloralphlaurenoutlet-uk.org.uk
http://www.coachoutletonlineonline.us.com
http://www.officialuggsoutlet.us.com
http://www.raybansunglassesformen.com.co
http://www.mbtshoes.us.org
http://www.fredperrypoloshirts.org.uk
http://www.coachoutletonlinefactorys.us.com
http://www.polooutletus.us.com
http://www.coachoutletfactorysite.us.com
http://www.kate-spadeoutlet.us.org
http://www.oakleysunglassesus.us.org
http://www.christianlouboutinshoesshop.us.com
http://www.monclerjacketscoats.co.uk
http://www.moncler-outlet.us.com
http://www.pandorajewelrycheap.us.com
http://www.canada-gooseoutletonline.name
http://www.michaelkorshandbag.in.net
http://www.truereligionjeanss.us.com
http://www.nike-shoes.us.com
http://www.redbottomsshoes.us.org
http://www.uggoutletsale.net.co
http://www.superdryclothinguk.me.uk
http://www.cheap-uggboots.com.co
http://www.montblancpenss.com.co
http://www.pandoraoutletonlines.us.com
http://www.poloralphlaurenshirt.us.com
http://www.cheapjordanss.us.com
http://www.michaelkorsoutletclearancea.us.com
http://www.supremeclothinguk.me.uk
http://www.uggsoutletsite.us.com
http://www.coachfactoryoutletcoach.us.com
http://www.adidasshoes.us.org
http://www.cheapuggsboots.com.co
http://www.pandoraoutletsale.us.com
http://www.truereligionjeansinc.us.com
http://www.moncleroutletofficial.us.com
http://www.nfljerseyswholesalestore.us.com
http://www.christianlouboutinshoessale.us
http://www.oakleysunglassesactive.us.org
http://www.canadagoosejacketsgoose.co.uk
http://www.uggbootsclearancesale.ca
http://www.northfaceoutletinc.us.com
http://www.michaelkorsoutletfactoryus.us.com
http://www.coachfactoryoutletstore.us.org
http://www.polooutletfactorystores.us.com
http://www.canadagoosejacketsco.ca
http://www.nbajerseys-cheap.us.com
http://www.coachoutletonlinesite.us.com
http://www.louboutinshoesuk.me.uk
http://www.giuseppe-zanotti.in.net
http://www.coachoutletsonlinefactory.us.com
http://www.true-religion.us.com
http://www.oakleysunglassestop.us.com
http://www.pandoracharm.us.com
http://www.raybansunglasseswayfarer.us.com
http://www.cheapraybanssunglasses.com.co
http://www.coachoutletstoreclearance.us.com
http://www.nfljerseyswholesaler.us.com
http://www.coachoutletstoreonlineofficials.us.com
http://www.coachsoutletsale.us.com
http://www.nfljerseyssale.us.com
http://www.canadagoose-jackets.ca
http://www.michaelkorsoutletstorefactory.us.com
http://www.michaelkorsoutletmkr.us.com
http://www.outletsugg.us.com
http://www.katespadeoutletinc.us.com
http://www.mbt-shoes.us.com
http://www.canada-gooseoutletonline.us.com
http://www.fredperrypolo-shirts.us.com
http://www.canadagoosejacketsshop.us.com
http://www.coachoutletonlinestoreofficial.us.com
http://www.kate-spadeoutlets.us.com
http://www.cheapuggsoutlet.com.co
http://www.christianlouboutinoutletdiscount.us.com
http://www.poloralphlaurenpolo.me.uk
http://www.coachoutletcoachoutletstore.us.com
http://www.canadagooseoutlet-sale.com.co
http://www.raybansunglassesfree.us.com
http://www.canadagooseoutletjackets.us.com
http://www.canadagooseoutletsite.us.com
http://www.michaelkorshandbagsoutlet.us.org
http://www.christianlouboutinoutletshop.us.com
http://www.monclerjacketss.org.uk
http://www.longchampoutletonlinestore.us.org
http://www.michael-kors-outletonline.us.com
http://www.northfacejackets.us.org
http://www.poloralphlaurenfactorystores.com
http://www.uggclearanceboots.us.com
http://www.ralphlaurenpolos.org.uk
http://www.ugg-bootsstores.us.com
http://www.coachoutletsonlinesale.us.com
http://www.poloralphlaurenonlines.us.com
http://www.monclerjackets.in.net
http://www.huarache.us.org
http://www.uggcanada.ca
http://www.pandoraoutletfactory.us.com
http://www.redbottom.org
http://www.michaelkorsoutletu.us.com
http://www.edhardy.us.org
http://www.montblancpenscom.us.com
http://www.prada-handbags.us.org
http://www.toryburchoutletstoreshoes.us.com
http://www.pandoraoutletclearance.us.com
http://www.nikeshoesforwomen.us.com
http://www.offwhite.us.org
http://www.cheapmlbjerseysforsale.us.com
http://www.michaelkorsofficialsite.us.com
http://www.coachoutletstoreonlines.com.co
http://www.michaelkorsoutletstoress.in.net
http://www.coachoutletsales.us.com
http://www.katespade-outlets.in.net
http://www.mbtshoescheap.us.com
http://www.canadagoosejacketsorg.org.uk
http://www.coachfactoryoutlet-stores.us.org
http://www.pandoracharmssaleclearances.org.uk
http://www.valentinooutletstore.us.com
http://www.true-religionjeansoutlet.in.net
http://www.truereligionjeans-sale.us.com
http://www.poloralphlauren-shirts.us.com
http://www.canadagoosejackets-canada.ca
http://www.airjordan4.us
http://www.cheapuggs-forsale.in.net
http://www.airjordan-retro.us.com
http://www.vibramfivefingers.us.org
http://www.christianlouboutinshoesoutlets.us.com
http://www.toryburchoutletshoes.us.com
http://www.uggsoutletsstore.us.com
http://www.michaelkorsoutletclearanceinc.us.com
http://www.ralphlaurenshirts.me.uk
http://www.uggboots-canada.ca
http://www.polooutletstore.in.net
http://www.michaelkorsoutlet-sale.us.com
http://www.katespadeoutletofficialsite.us.com
http://www.canadagoosejacketsofficial.ca
http://www.michaelkorsoutletbrand.us.com
http://www.coachoutletstores.com.co
http://www.yeezyboostshoes.us.com
http://www.guccioutletinc.us.org
http://www.coachoutletonlinecoachfactoryoutlets.us.com
http://www.ultraboosts.us.com
http://www.cheapuggsoutlets.in.net
http://www.true-religionoutletstore.us.com
http://www.pandoracharmsshop.us.com
http://www.coachfactoryoutletstoreofficial.us.com
http://www.northfacejacketscom.us.com
http://www.ralphlaurenofficial.us.com
http://www.outletsupremeclothing.us.com
http://www.poloralphlaurenshirt.org.uk
http://www.mbtshoesuk.org.uk
http://www.true-religionjeans.in.net
http://www.kate-spade.us.org
http://www.coachoutletstoreonlineclearance.us.com
http://www.michaelkorsonline-outlet.us.com
http://www.lebronjamesshoes.in.net
http://www.michaelkorsoutletfactorystores.us.com
http://www.truereligionjeansco.us.com
http://www.yeezyboosts.us.com
http://www.michaelkorsoutlets.co.uk
http://www.moncleroutletjackets.us.com
http://www.michaelkorshandbagsoutletstores.us.com
http://www.pandoracharmsfactory.us.com
http://www.uggbootsclearancesale.net.co
http://www.coachfactoryoutletonlinestore.us.com
http://www.michael-korsoutletofficial.us.com
http://www.michaelkorsoutlet80off.us.com
http://www.guccioutletsale.us.org
http://www.canadagooseoutlets.name
http://www.michaelkorsoutlet-online.in.net
http://www.christianlouboutinoutletinc.us.com
http://www.adidasoutlet.com.co
http://www.uggbootsclearancesale.in.net
http://www.coachoutletonlineinc.us.com
http://www.uggoutletsuggs.us.com
http://www.canadagoosejacketssale.us.com
http://www.coachoutletssale.us.com
http://www.pandorajewelryofficials.us.com
http://www.michaelkorsoutletonlineshops.us.com
http://www.adidasyeezy-shoes.us.com
http://www.oakleysunglassesuk.co.uk
http://www.coachoutletstoreofficials.us.com
http://www.polo-ralphlauren-pascher.fr
http://www.adidasnmdblack.us.com
http://www.canadagoose-outletstores.name
http://www.northfacejackets.org
http://www.coachoutletonlineofficial.us.com
http://www.adidasoutletonline.us.com
http://www.uggoutletssale.us.com
http://www.nfljerseyswholesalenike.us.com
http://www.uggbootsonsale.us.com
http://www.uggsoutletonline.com.co
http://www.toryburchoutletstores.com.co
http://www.goosecanada.name
http://www.christianlouboutin-shoes.in.net
http://www.edhardyclothing.us.com
http://www.ralphlaurenpolostore.us.com
http://www.michaelkorshandbags-onsale.us.com
http://www.coach-factoryoutlets.eu.com
http://www.shoeschristianlouboutin.us.org
http://www.nikekyrie.us.com
http://www.pandoraoutletcom.us.com
http://www.michaelkorsoutletla.us.com
http://www.mont-blancpensonline.us.com
http://www.uggbootsoutlet.ca
http://www.coach-outletcanada.ca
http://www.canadagoosejacketsstore.com.co
http://www.michaelkorsoutletonlinesite.us.com
http://www.coach-outletonlinesale.us.com
http://www.michaelkors-outletonlinestore.us.com
http://www.off--whiteclothing.us.com
http://www.michaelkorsoutletsites.us.com
http://www.yeezyboost350-v2.us.com
http://www.michaelkorshandbags-outlet.us.org
http://www.canadagoose-outletonline.us.com
http://www.michaelkorsoutletmichael.us.com
http://www.christianlouboutinoutletonlines.us.com
http://www.ralphlaurenoutletstores.us.com
http://www.michaelkorsoutletk.us.com
http://www.coach-outletonlineclearance.us.com
http://www.coachoutlet-onlinesale.us.com
http://www.christianlouboutinboutique.us.com
http://www.cheapjordansforsale.us.com
http://www.cheapuggboots.name
http://www.michaelkorsfactoryoutletonline.in.net
http://www.canadagoosejacketscoat.us.com
http://www.coachfactoryoutletofficials.us.com
http://www.michaelkorsfactoryoutletsale.us.com
http://www.valentinoshoesoutlets.us.com
http://www.canadagooseoutletcom.us.com
http://www.coachoutlet-store.com.co
http://www.canadagoosejacketsshop.ca
http://www.louboutinshoesoutlet.us
http://www.fredperrypolo.org.uk
http://www.uggoutletshoes.us.com
http://www.christianlouboutinstoreoutlet.us.com
http://www.nikeairmax.com.co
http://www.coachoutletonlineoutlet.us.com
http://www.nikeshoesoutlet.us.com
http://www.coachoutlet-stores.eu.com
http://www.asics-shoes.us.com
http://www.mbtshoesoutlet.us
http://www.coachoutleto.us.com
http://www.raybansglasses.com.co
http://www.pandorajewelrybracelet.us.com
http://www.uggscanadaoutlet.ca
http://www.pandoracharmsonlines.us.com
http://www.ugg-outletclearance.us.com
http://www.uggoutletsugg.us.com
http://www.uggoutletonlineclearances.us.com
http://www.poloralphoutlets.us.com
http://www.poloralphlaurenstore.us.com
http://www.uggoutletstores.ca
http://www.mbtoutlet.us.com
http://www.oakleysunglassessaleoutlet.us.org
http://www.cheapjerseys.us.org
http://www.nhljerseyscom.us.com
http://www.canadagooseoutletshop.us.com
http://www.michaelkorsfactoryoutlet.us.org
http://www.monclerjacketscoats.org.uk
http://www.uggsoutletfactory.us.com
http://www.fitflops-saleclearance.us
http://www.cheapjordansfor-sale.us.com
http://www.cheapjerseyswholesalenflshop.us.com
http://www.fitflopsaleclearance.us.com
http://www.pandoracharmsus.us.com
http://www.polo-ralphlaurenoutlet.me.uk
http://www.christianlouboutinshoesoutlet.us.com
http://www.oakleysunglasseswholesalec.us.com
http://www.canadagoosejacketsofficial.me.uk
http://www.canadagooseoutletofficials.us.com
http://www.nfljerseyswholesalenfl.us.com
http://www.airmax90trainers.co.uk
http://www.moncleroutlet.in.net
http://www.michaelkorsoutlet-clearance.in.net
http://www.montblancpensinc.us.com
http://www.uggbootssale.ca
http://www.uggcanadaboots.ca
http://www.coachoutlethandbags.us.com
http://www.pradaoutletstore.us
http://www.birkenstockshoes.us.org
http://www.ralphlaurenpolosale.us.com
http://www.polooutletonline.us.org
http://www.katespadeonlineoutlets.us.com
http://www.canadagooseoutletcanadian.us.com
http://www.birkenstockoutlets.us.com
http://www.michaelkorshandbagss.org.uk
http://www.mulberryhandbagsclearance.me.uk
http://www.kate-spadeoutlet.us.com
http://www.fredperryoutlet.us.com
http://www.michaelkorsoutletwholesale.us.com
http://www.michaelkorsoutlet-clearances.us.com
http://www.toryburchoutletsaleonline.us.com
http://www.raybansunglassesdesigner.us.com
http://www.fitflopssaleclearance.name
http://www.canadagoosejacketscoats.ca
http://www.pandora-jewelryclearance.us.com
http://www.coachoutletss.us.com
http://www.coach-outletonlinecoachfactoryoutlet.us.com
http://www.airmax90nike.us.com
http://www.raybansunglassesseller.com.co
http://www.moncleroutletonline.us.org
http://www.coachoutletcoachfactoryoutlets.us.com
http://www.mulberryhandbagsshop.me.uk
http://www.christianlouboutinonline.us.com
http://www.poloralphlaurensales.us.com
http://www.christianlouboutinoutletin.us
http://www.vansshoes.in.net
http://www.nikeoutlet.name
http://www.pandoraoutletofficials.us.com
http://www.pandorajewelryfactory.us.com
http://www.nike-shoes.us.org
http://www.michaelkorsoutletoffice.us.com
http://www.truereligionjeansofficial.us.com
http://www.monclersale.org.uk
http://www.cheap-nfljersey.in.net
http://www.coachfactoryoutletsale.us.org
http://www.ralphlaurenpolooutlets.me.uk
http://www.uggboots-stores.us.com
http://www.pandorajewelryco.us.com
http://www.moncleroutletmoncler.us.com
http://www.uggoutletonlineboots.us.com
http://www.coachoutletsstorefactory.us.com
http://www.north-face-outlet.in.net
http://www.ralphlaurenoutletstore.org.uk
http://www.adidasyeezyshoess.us.com
http://www.michael-korshandbags.in.net
http://www.michaelkorsoutletstoreonline.us.org
http://www.katespadestoresoutlet.us.com
http://www.toryburchoutlet.us
http://www.michaelkorsoutletpro.us.com
http://www.coachoutletfactorysale.us.com
http://www.pandoracharmssaleclearances.us.com
http://www.polooutletsfactorystore.us.com
http://www.canadagooseoutlet-sale.us.com
http://www.pradaoutlet-store.us.com
http://www.katespadeoutlets.name
http://www.mlbjerseys.net
http://www.oakleysunglassessi.us.org
http://www.coachoutletstoreinc.us.com
http://www.christianlouboutinshoes.org
http://www.oakleysunglasseseyewear.us
http://www.poloralph-lauren.in.net
http://www.mbtshoes.in.net
http://www.michaelkorshandbagsoutletfactory.us.com
http://www.redbottomshoessale.us.com
http://www.canadagoosejacketsofficial.com.co
http://www.toryburchoutletsales.us.com
http://www.adidasyeezyshoes.org
http://www.ralphlaurenpoloshirts.me.uk
http://www.redbottomshoesstore.us.com
http://www.michaelkorsoutlet-onlinestores.us.com
http://www.lacosteoutlet.us.org
http://www.canadagoosejacketsstores.co.uk
http://www.nfljerseysnfl.us.com
http://www.canadagoose.name
http://www.raybansunglassesraybans.us.com
http://www.pandorajewelryorg.us.com
http://www.hermesbeltsoutlet.us.com
http://www.ferragamoshoessale.us.com
http://www.coach-outletstore.eu.com
http://www.uggoutletclearance.net.co
http://www.oakleysunglassesglasses.us.com
http://www.michaelkorsoutletwomen.us.com
http://www.coachoutletonliness.us.com
http://www.canadagoosecoats.ca
http://www.mcmoutlets.us.org
http://www.uggoutletstoreofficial.us.com
http://www.cheapjordans-forsale.us.com
http://www.lunetterayban.fr
http://www.michaelkorsclearanceoutlet.us.com
http://www.michaelkorsoutletonlinewholesale.us.org
yaoxuemei20181031
Відповісти на статтю