Новини і новинки від Старого Лева

Новини

Новини і новинки від Старого Лева

Видавництво "Старого Лева" | 25.08.11 11:50:25

Старенький Лев у поті свого волохатого чола працює над новими книгами, щоб на львівському форумі видавців його маленькі читайлики отримали нові, якісні, цікавезні книги. Їх буде чимало. І всі вони заслуговують на вашу увагу.
«Видавництво Старого Лева» у цьому новому доробку презентує цілком нових авторів, з якими ще досі не працювало, і навіть відкриває нові імена – і письменників, і художників.
Спершу про книги, які насамперед треба читати, а не розглядати.

Щойно вийшла друком книга харків’янки Олесі Чертової «Дана і дракон» з вигадливими ілюстраціями львів’янки Юлі Процишиної. Це казкове фентезі насамперед для дівчаток, які потайки мріють про те, щоб із ними сталося щось незвичайне, казкове, мріють про лицарів і часто не помічають, що лицар може ховатися у незграбному однокласникові, котрий виявляє до дівчинки увагу. Дві невеликі повісті – «Дана і дракон» та «Дана і русалка» - читаються на одному подихові.
Для майже підлітків – повість Оксани Лущевської «Друзі за листуванням». Авторка, котра зараз навчається у США, дуже добре знала предмет своєї розповіді. Адже її героїня, українська дівчинка Ксеня з провінційного містечка, потрапляє в англомовний літній табір у США, де й знайомиться з американським хлопчиком Еріком. Між дітьми зав’язується чи то трепетна дружба, чи майже любов, але їм важко розлучатися, і коли цей момент розлуки все-таки настає, вони починають листуватися. Чи не кожен з нас переживав колись подібну історію в юності і, напевно, читачам цієї книги відразу захочеться почути продовження і дізнатися, чи приїхав Ерік в Україну. Тому Оксана вже починає працювати над новою книгою. Книга щедро і стильно ілюстрована графічними ілюстраціями Наталки Гайди.

А от цей новий для українського ринку автор Сергій Гридін вчинив справжній бум серед школярів своєю першою книжкою «Федько, прибулець з Інтернету», яка здобула на квітневій дитячій виставці у Львові диплом «Книжкове левеня. За найкращий дебют». І щоб дебют не залишився лише дебютом, видавництво друкує продовження пригод Сашка Біленького, його товариша Петрика на прізвисько Професор, Марічки Петренко та цілком незлого, ба навіть симпатичного комп’ютерного віруса Федька. Цього разу друзі потрапляють до закинутого міста у віртуальному вимірі, яке захопили підступні шмиглі. Цього разу їм спершу треба врятувати Федька, а потім себе. Сергій Гридін знайшов свою особливу авторську манеру – його авторська мова переповнена жартами, подекуди школярським сленгом, кумедними слівцями, що дуже подобається дітям – вони просто регочуть.
І нарешті – сенсація сезону! Повість «Сестричка» від наймолодшої авторки Олі Русіної. Зараз Олі 16, а писала вона книгу у свої п'ятнадцять. І написала хвацько, з великим письменницьким хистом. Повість з одного боку спровокована нашою серією «Обережно: дівчата!», яку Оля запоєм перечитала, а з другого – інспірована молодшою сестричкою Олі, Катею (у книзі вона Ксеня), бо, як каже сама юна авторка, Катя і є такою малою дівчинкою, з якою навіть дорослим треба бути обережно, бо в неї на всі питання є свої власні відповіді. Книгу рясно, весело і дотепно проілюструвала Оксана Мазур.

А тепер ми повернемося до тих ошатних, кольорових, подарункових книг, які хочеться пригортати до серця, виставляти на полицю і дарувати найдорожчим маленьким людям.

Є тут книжечка на картоні, для найменших – чудові маленькі віршики «Забавлянки» від майстра дитячої літератури Галини Малик з ілюстраціями молодої художниці Вікторії Намазової. З цією книжечкою батькам буде легко забавити дитину, наприклад, посадити на коліно і побавитися в коника чи взяти її долоньку і полічити пальчики. Це третя книжечка з картонної серії Старого Лева для найменших. Крім неї, цього року вже виходили друком «Лапи і хвости» Мар’яни Савки та «Хто кричить кукуріку?» Ігоря Січовика. До речі, це перша книжка Галини Малик у «Видавництві Старого Лева», але не остання, бо наступна вже в роботі.
Щоб вам було із чим піти в гості до дитини, якій від трьох до шести, ми приготували яскраві, ошатні, з красивими соковитими малюнками подарункові видання. Насамперед книга з дотепними милими віршиками Романа Скиби і розкішними акварельними ілюстраціями Марічки Михайлошиної «Баламутинки». Романа Скибу ви вже, мабуть, добре знаєте і не маєте сумніву у його високому класі літературної майстерності, а от ім’я художниці – Марини Михайлошиної – обов’язково запам’ятайте, бо в цієї молодої дівчини велике майбутнє. Повз книжку, яку вона створила для Старого Лева, неможливо байдужо пройти.
А збірничок казок Лесі Мовчун з ілюстраціями молодого художника Дмитра Кузьменка «Арфа для павучка» має всі шанси стати улюбленою книжкою вашої дитини і бути зачитаною до дір. Бо казки в ній такі теплі, зворушливі, словом, Леся Мовчун належить до когорти найкращих українських письменників сучасності. Кожна казка – маленький шедевр. А від малюнків Дмитра годі відірватися.
Ми підійшли до останньої з кольорових новинок. (Тут волохате чоло зрошує холодний піт хвилювання, а лев’яче серце гупає втричі швидше!). До речі, напевне ж дарма Львівська міська рада не підтримала цієї книги у конкурсі книговидання. Бо книга просто чудова! Це ж книга-візитка – віршована казка від вірної подруги Старого Лева Мар’яни Савки «У місті Старого Лева» з ілюстраціями Володимира Штанка, достойного сина достойних батьків-художників.
29 віршованих строф захоплюючого сюжету, кожна з яких починається єдинопочатком: «У місті, що зветься по-княжому – Львів». 48 сторінок бездоганних яскравих ілюстрацій, на яких такий затишний, майже казковий Львів, такі симпатичні львів’яни, навіть мер та дільничний інспектор викликають симпатію, така елегантна Жирафа, такий поважний Слон, такий денді Крокодил і такий добрий, привітний Старий Лев у дивовижній короні з львівських веж.
І хто ще не бував у Львові, то, побачивши цю книгу, пакуватиме валізи. А хто не раз бував у Львові… також пакуватиме валізи – аби приїхати ще раз. Бо – як пише Мар’яна Савка –
«Це місто, в якому ви щастя знайдете.
Його прославляють співці і поети.
Тут вулички, площі, старенькі трамваї,
Тут Лев у мансарді живе залюбки,
І люлечку курить, і чай попиває,
І дітям друкує чудові книжки!»
Відповісти на статтю