Львівська книгарня

Новини

Львівська книгарня "Є" запрошує

Книгарня "Є" | 22.05.11 21:20:32

23-29 травня Книгарня “Є” запрошує Вас на такі заходи:

23 травня 18.00:
зустріч із Юрієм Тарнавським.
Модератор — Василь Ґабор.

Юрій Тарнавський (нар 1934 р.) — український поет і прозаїк, перекладач, один із засновників Нью-Йоркської Групи, співзасновник і співредактор її літературно мистецького річника «Нові Поезії».
Народився на Бойківщині. 1944 р. виїхав із родиною до Німеччини. Після війни проживав у таборі для переміщених осіб у Новому Ульмі, де відвідував українську й німецьку гімназії. Закінчив середню освіту екстерном у Мюнхені, перед виїздом до США в 1952 р. Є автором численних публікацій на кібернетичні й лінґвістичні теми.

Першу збірку поезій Юрія Тарнавського «Життя в місті» з її урбаністичними мотивами і зосередженням на темі смерті — критика привітала як новаторську, таку, яка поривала з традицією мови й тематики загальної тогочасної української поезії, вказуючи при тому той напрямок, у який відтак пішло чимало з його сучасників. Згодом його програмово екзистенціалістичний роман «Шляхи», у якому описане житгя німецької молоді після Другої світової війни, також був відзначений як нове слово в українській прозі. У 1960-тих роках Юрій Тарнавський повністю «переходить» на англійську мову у своїй творчості, спершу в прозі, потім у поезії. Однак, із поезії він згодом перекладає українською мовою відповідники з англомовних ориґіналів : збірка «Ось, як я видужую» і наступні п'ять книжок. Юрій Тарнавський — член групи авангардних американських письменників Fiction Collective, і у видавництві групи публікує англійською мовою вищезгадані «Менінґіт» і «Три бльондинки і смерть», які були високо оцінені американською літературною пресою.
З постанням незалежності України Юрій Тарнавський повертається до української мови, виступаючи з публікаціями мистецьких творів і статей у періодиці та рядом окремих книжок. Нині в його творчості панують риси, що вважаються ознакою постмодернізму: багатостилевість, колаж, пастиш і прибирання різних, часами протилежних одна одній, позицій / масок (збірка «Ідеальна жінка», поеми «У РА НА» і «Місто київ та ям», цикл драм «6х0»).



25 травня 18.00:
День Хорватії.

Протягом заходу демонструватимуться та обговорюватимуться фільми:
"Хода Бушо"(про особливості культурного життя хорватської громади в Угорщині);
«Подорож до Хорватії» (про поїздку сучасної української делегації у Далмацію й пошуки там своїх історичних коренів).

У розмові візьмуть участь:
Мар'яна Климець — викладач кафедри слов’янської філології ЛНУ ім. І. Франка;
Орест Корчинський — археолог, кандидат історичних наук;
Тарас Каляндрук — директор відділу міжнародних зв’язків та фільмовиробництва ЛОДТ, кандидат економічних наук;
Модератор — Олег Фецяк, голова Об"єднання громадян "Громадянська Європейська Співпраця”.

26 травня 18.00:
літературні читання з журналом «Дніпро».

У дружніх посиденьках у книгарні «Є» зберуться автори часопису Альбіна Позднякова, Ігор Павлюк, Оксана Думанська та Катерина Міхаліцина (Оніщук). Письменники розкажуть усім зацікавленим про нові твори, історії знайомства з «Дніпром» та про плани співпраці. Редактори дадуть поради на тему «Як надрукуватися?», розкажуть про перспективи й напрями роботи журналу.

Автори:
Альбіна Позднякова – поетка, прозаїк, перекладач із польської, білоруської та російської мов. Лауреат фестивалю «Екоарт», переможець конкурсу «Гранослов». Організатор літературно-мистецьких фестивалів.
Ігор Павлюк – письменник, науковець. Лауреат усеукраїнських та міжнародної літературних премій. Автор понад двадцяти різножанрових збірок, перекладених різними мовами. Твори Ігоря Павлюка оживають на театральних сценах і в піснях.
Оксана Думанська – педагог, письменниця. Не лишила поза увагою наймолодших читачів, подарувавши їм книжку «Бабусина муштра». Член Національної спілки письменників України, лауреат літературної премії ім. Д. Нитченка.

Катерина Міхаліцина (Оніщук) – педагог, мовознавець, письменниця, перекладач Толкієна та Вайлда, лауреат конкурсу «Гранослов» 2007 року. Роботу головним редактором одного з українських видань поєднує із захопленням – колекціонуванням легенд про українські замки.

***
Адреса книгарні «Є»:
просп. Свободи, 7.
Відповісти на статтю