Сергій Дзюба та… Леонардо да Вінчі – у школі № 34

Новини

Сергій Дзюба та… Леонардо да Вінчі – у школі № 34

Ярослав Маджуга | 31.03.21 15:36:51

Днями успішно пройшла Всеукраїнська акція «Книга єднає країну!» з нагоди Всеукраїнського тижня дитячого читання. Отож у рамках цієї акції бібліотека Чернігівської ЗОШ № 34 підготувала цікаві заходи для учнів.

Літературний диліжанс «Світ пригод Кракатунчика» за першим диво-романом про кленового бога та його друзів («Кракатунчик – кленовий бог») популярної нині казкової трилогії «Душа на обличчі» відомого письменника Сергія Дзюби відбувся тут серед учнів 8-Б класу (класний керівник – Ю. В. Казьмірова). А підготувала та провела це яскраве свято завідувач шкільної бібліотеки Наталія Білюк. Учні завчасно прочитали роман «Кракатунчик – кленовий бог», намалювали ілюстрації, написали відгуки та висловлювали своє враження про прочитану книгу.
Диліжанс проходив у вигляді мандрівки. Казкова подорож складалася з десяти зупинок, на кожній з яких учні в ігровій формі виконували завдання. Умовною «платою» за проїзд була відповідь учнів на літературні запитання. Щоразу оголошувалися зупинки, й ті «пасажири», які «їхали» до цієї станції, починали змагатися, – той, хто першим правильно відповідав на запитання, отримував фішку. Наразі володар найбільшого числа фішок Денис Клименко здобув звання «Суперчитач» і одержав приз – книжку письменниці Людмили Шутько «Як подружитися з часом?», котра мешкає в Італії. А переклали та упорядкували цю дуже ошатну збірку казок Сергій Дзюба і Ганна Маджуга.
А невдовзі відбулася захоплююча літературна мандрівка за мудрими казками всесвітньо відомого художника, скульптора, винахідника, науковця, письменника та музиканта Леонардо да Вінчі за книжкою «Справедливість», яку переклали з італійської Людмила Шутько та Сергій Дзюба. Це свято теж прекрасно підготувала та провела Наталія Білюк.
Літературний «вояж» розігрувався у формі мандрів з учнями 4-В класу (класний керівник В. М. Павленко). Діти також прочитали книгу славетного італійця, намалювали ілюстрації та написали відгуки. Тож п’ятнадцять учнів захоплююче висловили свої емоції, думки і враження про улюблену казку. Подорож складалася з п’ятнадцяти станцій, на кожній з яких учні відповідали на запитання та знайомилися з героями казок. Змагалися тут три команди. А перемогла дружна команда № 1. Наразі її кращі читачі – Станіслав Баштовий, Христина Калекуст та Поліна Симончук – одержали в подарунок чарівні книжки письменника Сергія Дзюби.
Відповісти на статтю