Львівська книгарня

Новини

Львівська книгарня "Є" запрошує

Книгарня "Є" | 22.04.11 19:05:23

На Світлому Тижні Книгарня “Є” запрошує Вас на такі заходи:

27 квітня 18.00:
презентація книжки Богдани Матіяш “Твої улюблені пси та інші звірі”.

"Твої улюблені пси та інші звірі» – це візія світу тут і тепер, у якому зі звірятами можна говорити, в якому немає жодного страху. Світу доброго й простого, у якому навзаєм одні одним довіряється, в якому звірі й люди є приятелями. Світу, де можна не боятися бути собою – делікатним і лагідним.
Богдана Матіяш — поетка, перекладач, редактор видавництва й часопису «Критика». Лауреатка літературної премії «Смолоскип» 2004 року. Авторка двох поетичних збірок: «Непроявлені знімки» та «Розмови з Богом».

28 квітня 18.00:
Книгарня “Є” та видавництво “Урбіно” запрошують Вас на зустріч із польською письменницею Барбарою Космовською.
Українські читачі вже мали нагоду познайомитись із романом для підлітків та їхніх батьків “Буба”, однак на цьому пригода з Бубою не закінчується!

“Буба: мертвий сезон” - нова книжка про Бубу, яку вже встигли полюбити українські читачі. Барбара Космовська та Божена Антоняк, яка переклала обидві книжки відомої польської письменниці, розкажуть, як постала ця чудова дилогія про шістнадцятирічну дівчину та її родину. Чому нова книжка має такий незвичний підзаголовок? - запитаєте Ви. Мертвий сезон — це коли у твоєму житті нічого не відбувається. Мабуть, самій Бубі найбільше цього хотілось би: щоб не відбувалося нічого
нового, адже досі її життя нагадувало казку. Взаємне кохання, вірна подруга, перемога на чемпіонаті з бриджу — чого ще бажати. На жаль, світла смуга в житті нашої героїні змінилася темною. Та Буба ніколи не здається — вона впевнена, що й на її вулиці рано чи пізно буде свято. І повірте, воно таки буде.
Барбара Космовська - популярна польська письменниця, яка пише для дорослих і молоді. Книжку “Приватна територія” (2001), що перемогла на літературному конкурсі “Щоденник польської Бриджит Джонс”, названо найжіночнішим польським романом 2001 року. Авторка романів “Провінція”, “Гобелен” та “Угору річкою” (2003), “Блакитний
автобус” (2004), “Думчики” (2005), “Германці” (2008). Твори для молоді, “Буба” (перше видання 2002, відтоді перевидавалася 5 разів), “Буба: мертвий сезон” (2007), “Позолочена рибка” (2007), “Пушка” (2008), “Samotni.pl” (2011) належать до найулюбленіших книжок
польських підлітків та їхніх батьків. Це книжки, які варто читати усією родиною. Українською мовою видано “Бубу” (Урбіно, 2010).


29 квітня 18.00:
вечір пам’яті, на якому буде презентована поетична книжка Євгена Запеки “Матах”.

Євген Запека (1962-2011) — поет, прозаїк, есеїст, перекладач. Окремими виданнями вийшли поетичні збірки “Гіллясті глобуси” (1990), “Повернення середньовічного львів'янина” (1998), “Гарбузиння доріг” (2001), “Полтава над Полтвою” (2002), а також дві перекладені збірки польською мовою та одна — англійською, оригінальні збірки “Проза конкретна та абстрактна” (1991) і “Тролейбус для мами” (2000). Передчасно пішов з життя 21 березня 2011 року.
Що таке Матах? Це традиційний жертовний обід в ім’я Бога, яким пригощають усіх — без поділу на своїх і чужих. Так прийнято у Вірменії й серед вірменів. Саме ця країна дала прихисток Євгенові Запеці, гнаному й репресованому за радянських часів. І збірка поезій “Матах” — подяка й уклін усім вірменам — від царя Абґара до Шарля Азнавура.


30 квітня 13.00:
Книгарня «Є» та Посольство Литовської Республіки в Україні запрошують батьків і дітей 4-9 років на презентацію книжки та майстер-клас із малювання від литовської письменниці та ілюстраторки Сіґуте Ах.
Як перетворити хмари на казкові озера? Що сьогодні наснилося симпатичній мишці-соні? Чим розважити сумного Янгола? Куди полетів плакучий слон і, врешті, – як зробити життя на казковому пагорбі ще цікавішим? Про це знають двоє нерозлучних друзів – пухнастий і задумливий кіт Мурчик та кмітливий і веселий песик Амброзій, герої книжки "Амброзій, Мурчик і Янгол". Вони впевнені, що вигадувати цікаві пригоди найкраще, коли лежиш горілиць у високій траві й спостерігаєш за дивовижними хмарами, що пропливають над головою. А можна просто сидіти у своєму затишному будиночку, пити суничний чай, дивитися на вогонь у каміні і мріяти про все на світі.
Цю веселу й добру історію намалювала й розповіла художниця-казкарка Сіґуте Ах, яка точно знає: гарні книжки роблять світ кращим.
Сіґуте Ах – литовська художниця та письменниця, яка є засновницею великого залу майстерень «Човники мистецтв», де вчаться творити та розуміти одне одного не лише діти, а їхні батьки, вчителі, бібліотекарі та й просто всі, хто бажає познайомитися з відомими дитячими авторами, ілюстраторами та іншими митцями.


30 квітня 17.00:
Книгарня “Є” та Центр дослідження літератури для дітей та юнацтва запрошують Вас на зустріч із Вірою Вовк.

У серії вечорів «Люди легенди» від Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва відбудеться зустріч із надзвичайною людиною, котра сама для України та українців робить більше, ніж ціла інституція.
Розмову про перипетії складної долі української емігрантки, її творчість, зв’язки з Україною та літературним середовищем цілого світу провадитиме Мар’яна Савка.
Віра Вовк (народилася в Бориславі 1926 року, з 1945 року – в еміграції) – українська письменниця, яка мешкає в Ріо-де-Жанейро, справжня легенда української літератури еміграції, приналежна до Нью-Йоркської літературної групи, перекладач, доктор філософії, професор, багатолітній викладач німецької літератури в Державному університеті Ріо-де-Жанейро , лауреат Шевченківської премії 2008, натхненний промоутер української літератури за кордоном.


***
Адреса книгарні “Є”:
просп. Свободи, 7.
Вхід на заходи вільний.
Відповісти на статтю