Поета Тараса Федюка висунуто на нобелівську премію

Новини

Поета Тараса Федюка висунуто на нобелівську премію

08.10.19 16:20:30

НаУКМА висунув на Нобелівську премію з літератури кандидатуру відомого українського поета Тараса Федюка за книжку вибраних поезій «Цеглина» (2019).

У поданні йдеться про те, що це видання уміщує краще з майже півстолітнього творчого доробку поета, у слові якого природно і значущо поєдналися лірика і гумор, ригористичність і грайливість, дотеп і вердикт, праведне і грішне. Смисли, яких сягає семантично ясне, прозоре слово Тараса Федюка, зроджені найглибшою гуманістичною свідомістю кінця ХХ – початку ХХІ століть і тими неймовірними темпами нової реальності, яку філософи назвали плинною. Це суміщення минулого, теперішнього і прийдешнього, коли на вістрі всього – живе, глибоко особистісне, трепетне відчуття існування, є джерелом дивної магії Федюкового вірша, що обдаровує враженням повної присутності тут і тепер (hoc et nunc). Федюк – поет, глибоко врощений в українську національну традицію, але її риси тут зберігає не стилізація, а прозірливо вловлені структури народного гумору і печалі, себто чинні дотепер ментальні фігури української душі. Водночас у реаліях і деталях звичайних, переважо побутових картин, в емоційних фігурах явищ і подій, що їх переживає персонаж цієї лірики, в колоквіальних формах іронічного діалогу поета зі світом – увесь огром тимчасового людського щастя і пекуча радість її такого стрімкого, яскравого, солодкого і конечного життя.


Для довідки: Тара́с Олексі́йович Федю́к (нар. 6 жовтня 1954, м. Ананьїв, Одеська область) — український поет. Лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка (2007).

Відповісти на статтю