Презентація видання «Літературно-джазові імпровізації»

Новини

Презентація видання «Літературно-джазові імпровізації»

Оксана Левицька | 08.10.19 16:12:51

4 жовтня 2019 року о 12:00 у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася презентація книги «Літературно-джазові імпровізації».
Це книга інтермедіальних студій, що об’єднала наукові літературознавчі й музикознавчі дослідження з теми джазу в художній літературі. Видання вміщує понад двадцять статей науковців про поетику джазової літератури, історію та естетику джазу, а також джазову поезію, есеїстку та інтерв’ю із джазовими виконавцями.
Книга ілюстрована малярськими і графічними роботами на джазові теми відомих сучасних українських митців.
Проєкт видання колективної монографії про джаз як інтермедіальний феномен ініціювала професорка кафедри німецької філології Світлана Маценка.
Книга побачила світ у видавництві «Срібне слово».
У презентації взяли участь: авторка ідеї й наукова редакторка видання Світлана Маценка, автори досліджень: Алла Татаренко, Ольга Бандровська, Наталія Висоцька, Юрій Стулов, Софія Варецька, відповідальна редакторка видання Оксана Левицька.

Літературно-джазові імпровізації : інтермедіальні студії / за ред. Світлани Маценки

Видавництво: Видавництво «Срібне слово»
Мова видання: українська (анотації текстів та інформація про авторів англійською)
Рік видання: 2019
ISBN: 978-966-8399-39-8
Оправа: обкладинка
Кількість сторінок: 396 с. + 20 кольор. іл.
Жанр: колективна монографія

Колективну монографію присвячено вивченню міжмистецького феномена діалогу джазового мистецтва та художньої літератури. Ґрунтуючись на принципі міждисциплі-нарності, літературознавчі й музикознавчі тексти в поєднанні з джазовим живописом і джазовою поезією витворюють особливий інтермедіальний дискурс, увиразнюючи взаємодію джазових компонентів і мотивів із літературними художніми практиками, а також ословлення смислів, пов’язаних із різними національними стилями та напрямами джазу. Книга висвітлює низку теоретичних проблем, що стосуються історії джазу, його естетики та філософії, джазифікації літератури, тексту як джазового перформансу.
Видання ілюстроване малярськими і графічними роботами, а також світлинами на джазові теми українських митців.
Для літературознавців, музикознавців, культурологів, зокрема викладачів, аспірантів, студентів, та усіх, хто цікавиться взаємодією літератури й музики.
Відповісти на статтю