До Дня Незалежності України побачила світ книжка, яку вже зараз називають книгою Духу українського народу

Новини

До Дня Незалежності України побачила світ книжка, яку вже зараз називають книгою Духу українського народу

Видавництво "Кальварія" | 05.09.18 22:52:09

Валентин Терлецький. Книга Сили. Воля.— Львів: Кальварія, 2018. — 336 с. — ISBN 978-966-663-396-8. — Тверда палітурка, півкруглий корінець, ляссе, більше 40 ілюстрацій Олега КІНАЛЯ, формат 246х173 мм.

«Книга Сили» — так називається серія романів запорізького телеведучого, фронтмена рок-гурту Декаданс» і письменника Валентина Терлецького. Частина перша — Воля — побачила світ до Дня Незалежності
Серія романів про джерела Сили. Художнє дослідження легенд і феномену українського козацтва від його зародження до теперішнього часу, що ґрунтується виключно на реальних подіях, маловідомих фактах та численних загадках. Напружений сюжет, карколомні пригоди, знакові постаті, нерозгадані до цієї пори таємниці запорозьких характерників — все це створює абсолютно новий погляд на минуле українських лицарів, дає несподівані відповіді на болючі питання сьогодення, призводить до переосмислення української історії та допомагає повірити у майбутнє нашого народу.

Серед героїв першого роману серії «Книга Сили. Воля» не лише такі знакові імена, як Дмитро Байда-Вишневецький, Іван Підкова, Семерій Наливайко, Самійло Кішка та інші, а й багато майже невідомих широкому загалу козаків та козацьких старшин.
У цій книзі немає жодного вигаданого персонажа, жодної вигаданої події, жодного вигаданого явища. Усе це колись відбувалося в реальності. І все це тепер має стати відомим, бо «прийшов час»...

«Ідея написання серії книжок «Книга сила» прийшла до мене під час роботи над передачею «Козацька звитяга», яку я протягом чотирьох років робив на Запорізькому телебаченні.— розповідає Валентин Терлецький. — Працюючи над цією програмою, ми стикнулися з матеріалом, який навіть я деякий час – десь із рік — сумнівався, чи видавати це в ефір. Бо ті речі, з якими ми стикнулися, були на межі реальності і надреальності.
Але зараз нам потрібен новий героїчний епос, тим більше, що йде війна, у тому – інформаційна. І ми її страшенно програємо, програємо, бо не знаємо про самих себе, як і що було насправді».


Цікаво, що усі імена запорозьких козаків узятіз козацьких реєстрів 1572, 1578, 1581, 1590 рр.;з офіційної документації того часу (універсали,листування, грамоти, інструкції тощо);з літописів: Баркулабівського, Биховця, Авраамки,Красинського, Рачинського, Короткого Київського(Супрасльського), Густинського, «ЛітописцівВолині і України», Львівського, Острозького,Межигірського; з мемуарів та щоденників очевидціві учасників подій, із тогочасних хронік. Однакдоволі часто про цих козаків відомо лише ім’я чипрізвисько та участь у тих чи інших подіях, а отдати їхнього народження чи смерті невідомі.

«У книзінемаєчіткоокресленогоголовногочинавітькількохголовнихгероїв. Цеособлива«фішка»книги. — говорить Автор. —Аїїголовнимгероємє, власне, самеукраїнськекозацтво, бабільше–феноменукраїнськогоізапорозькогокозацтва. Збагатьмагероямичитачзустрінетьсяупродовженні«Книгисили». Упершійчастинідіятриваєпротягомцілогостоліття— 16-го. Івонастрімковриваєтьсяустоліттянаступне, проякемовапідеупродовженні—«Книгасили. Віра»». А наступною частиною стане «Книга сили. Держава».


Книга має шикарне оформлення та дизайн: більше сорока ілюстрацій відомого українського художника, ілюстратора й дослідника Олега Кіналя, якісний шведський папір, півкруглий корінець, вибіркове лакування на обкладинці, закладку і зроблена у більшому форматі (246х173 мм).
Таким чином видання буде не лише цікавим для читання кожному, але й можде стати гарним подарунком .
Відповісти на статтю