У Чернівцях виходить «алхімічна» збірка віршів Андрія Тужикова

Новини

У Чернівцях виходить «алхімічна» збірка віршів Андрія Тужикова

Лілія Шутяк | 25.08.18 21:37:39

На початку вересня у видавництві MERIDIAN CZERNOWITZ з’явиться друком нова поетична книжка чернівецького письменника Андрія Тужикова «Тривожні маки». Вірші у збірці проілюстровані фотографіями Іллі Стурка та Юлі Шкварчук. Передмову до видання написав поет Мирослав Лаюк.

Тривожні маки» – це тексти, які інтерполюють гіперсексуальність, містицизм і саєнтологію в один репозиторій. Тут кожен вірш має гіперпосилання на інші, утворюючи генеалогічне дерево рефлексій і рефлексів, рецепцій і перцепцій. На основі однієї лексеми автор схильний поєднувати абсолютно різні сфери, різні порядки, різні сумісності, різні регістри.
«Тривожні маки» Андрія Тужикова суттєво перегукуються з книжкою «Мак і пам’ять» (1952) одного з найтрагічніших поетів ХХ століття – єврейського німецькомовного чернівчанина Пауля Целана.
«Коли мене питають, про що ця збірка, – говорить Андрій Тужиков, – то завжди гублюся з відповіддю. Бачу ці тексти як репозиторій досліджень, гіпотез, здогадок… така собі семантична алхімія. Я люблю повторювати, що є два фундаментально різних шляхи пізнання Всесвіту: раціональний, через мову чисел, теорій, концепцій і математичних конструкцій, та ірраціональний, через чуттєвий досвід. Ця збірка – щось на кшталт лабораторного журналу з таких ірраціональних досліджень».

Перша презентація книжки відбудеться під час ІХ Міжнародного поетичного фестивалю Meridian Czernowitz у Чернівцях – 7 вересня о 22:30 у Центральному палаці культури (пл. Театральна, 5, 3-й поверх). Модераторка: Христя Венгринюк. Вхід вільний.

Відповісти на статтю