Лауреати премії імені Веніаміна Блаженного 2018

Новини

Лауреати премії імені Веніаміна Блаженного 2018

Ярослав Савчин, прес-центр Міжнародної літературно-мистецької Академії України | 01.04.18 16:20:10

За поданням президента Міжнародної літературно-мистецької Академії України Сергія Дзюби, лауреатами Міжнародної літературної премії імені Веніаміна Блаженного в Білорусі стали письменники з України – Станіслав Маринчик (м. Ічня Чернігівської обл.) та Віталій Леус (м. Чернігів; Віталія Миколайовича відзначено посмертно). Нагороджено й відомого науковця, доктора культурології, подвижника і популяризатора української літератури в світі Олексія Давидова. Їх відзначено за книги та публікації останніх років і значний особистий внесок у сучасну словесність.
Видатного поета Веніаміна Блаженного практично не друкували за радянських часів, бо він був віруючим і писав високодуховні вірші. Тепер добродія Веніаміна справедливо вважають класиком у Білорусі. Він уже відійшов у Вічність. Тож на його честь створили почесну відзнаку, якою щороку нагороджують талановитих письменників із різних держав. Головний організатор цієї престижної нагороди – популярний літературно-мистецький журнал «Новая Немига литературная», що видається у Білорусі, в Мінську. Тож підпис редактора цього часопису, відомого поета, лауреата Національної премії Білорусі Анатолія Аврутіна стоїть і на лауреатських дипломах.
Раніше Міжнародну літературну премію імені Веніаміна Блаженного в Білорусі отримали відомі українські письменники Василь Слапчук, Тетяна та Сергій Дзюби, Іван Корсак, Олег Гончаренко, а також українська літераторка і громадський діяч із Німеччини Олена Ананьєва.Відповісти на статтю