Новини

Бібліотека зі сміттєзвалища

За матеріалами зарубіжних ЗМІ | 31.01.18 11:11:07

У столиці Туреччини Анкарі створили публічну бібліотеку з книжок, зібраних зі смітників
Ініціативу виявили працівники служби із вивезення міського сміття. Спочатку протягом багатьох місяців вони нагромаджували книжки, які мешканці міста зреклися і вирішили викинути на звалище. Причому цікаво, що спочатку ці книжки, які пошкодували асенізатори, призначалися для їхніх домашніх бібліотек, для родинних збірок або читання, чи обміну. Але з часом «колекція» настільки зросла, що виникла ідея створити з неї бібліотеку, і надати доступ до неї всім, хто теж хотів би почитати, але не міг купити.
Відтак бібліотеку створили в приміщенні колишнього цегельного заводу, де розташовані офіси служби вивозу сміття. Щоправда, там же розташовані також і кіно- і спортивний зал.
Допоміг тому і муніципалітет, призначивши для обслуговування бібліотеки повноцінно оплачуваного працівника.
Відтепер кожен, хто хоче, може позичити на два тижні наявну в бібліотеці книжку, яких там наразі числиться понад 6 тис. назв із белетристики, і з прикладної книжи, чи ж то «нон-фікшн».
Окремо є відділ дитячий, який в тому числі містить і збірку коміксів. А також є і відділ наукової літератури.
А ще цікавіше те, що ті ж таки працівники служби вивезення сміття мають у проекті перероблення однієї з машин фірми у пересувну бібліотеку.

Цікаво, чи змогла б така ініціатива з’явитися в Україні? Адже для того, щоб це було реалізовано, треба, щоб були якісь потенційні читачі. Можливо, бідні, але зацікавлені в читанні.
Наразі у Львові відомий хіба що ринок перепродажу такої книжки, який віддавна існує біля пам’ятника Івану Федорову. Тут саме продають ось щось такого типу, колись кимось призначене на викидання. Щоправда, зайняті ним не працівники служб вивезення сміття, а цілком інші люди.
Відповісти на статтю