Запрошує львівська книгарня

Новини

Запрошує львівська книгарня "Є"

Книгарня "Є" | 09.05.17 11:31:28

8 — 13 травня книгарня “Є”у Львові запрошує на такі заходи:
Презентація поетичної збірки Василя Махна “Паперовий міст” (Львів)

Книгарня “Є” та “Видавництво Старого Лева” запрошують на презентацію поетичної збірки Василя Махна “Паперовий міст”.

Захід відбудеться 9 травня (вівторок), о 18.30. Модераторка — Мар'яна Савка.

«Паперовий міст» — дванадцята поетична збірка Василя Махна, вірші якої писалися у Нью-Йорку, Марбурзі, Ґранаді, Любліні й Львові. Текстову частину доповнюють прозорі й глибокі лінійні ілюстрації знаної львівської художниці Лесі Квик.

«Кожне слово, записане чи видрукуване на папері, уже є мостом поміж поетом і читачем, - каже автор. - У моєму випадку паперовий міст - це також постійний зв'язок поміж Україною і Америкою, де мешкаю сімнадцять років». Як іти цим паперовим мостом? Як триматися за його поруччя? Як вслухатися у ці паперові голоси часу та віддалі? Поезія не дає жодних відповідей — вона фіксує стан і емоцію, пейзаж і слово.
Книжка складається з двох частин, в яких, пишучи про прості речі, Махно шукає універсальних ситуацій: чи то спостерігаючи за тонкою пучкою світла, нью-йоркським снігом, життям дрозда, чи то мандруючи Львовом, Каліфорнією і Південною Америкою з тою, що ходить на підборах зі світла.
Ці вірші творять крихку лінію письма, якою прописано міста, імена, будинки, птахів, риб. У них — своя історія і своя метафізика. Паперовий міст розхитують сім вітрів, у його метафізичному сплаві легкі конструкції, що збудовано з літер та слів, провисають лінією мови, линвою її існування. У «Двадцять одному вірші про кохання» – другому розділі книжки – любовна географія стає урбаністикою і тілом, містами і країнами – усім, де можна триматись за повітряну руку на повітряному мості.

Василь Махно— поет, прозаїк, есеїст. Народився на Тернопільщині. Працював викладачем літератури у Тернопільському, пізніше — у Ягеллонському університеті. З 2000 року мешкає у Нью-Йорку. Автор 12 поетичних збірок, найновіша – «Паперовий міст» (2017), двох книжок есеїстики, перекладів польських поетів Збіґнєва Герберта та Януша Шубера. У 2015 році збірка оповідань Василя Махна «Дім у Бейтінґ Голлов» стала переможцем конкурсу «Книга року ВВС». Учасник багатьох Міжнародних поетичних фестивалів у Сербії, Польщі, Словенії, Румунії, Німеччині, Індії, Колумбії, Нікараґуа та США.

Лекція Віталія Черноіваненка “Кумран і рукописи Мертвого моря: ідентифікація, авторство, історіографія” (Львів)

Захід відбудеться 10 травня (середа), о 18.30.

Кумранські рукописи (сувої Мертвого моря) – манускрипти, виявлені починаючи з 1947 року, в печерах Кумрану, в печерах ваді Мурабба’ат (на південь від Кумрану), в Хірбет-Мірді (на північний захід від Кумрану), а також у низці інших печер Юдейської пустелі та в Массаді. Ці знахідки та їх дальша інтерпретація і переклади освітили з нового ракурсу Біблію і біблійний канон.
Монографію Віталія Черноіваненка «Кумран і рукописи Мертвого моря: ідентифікація, авторство, історіографія», що раніше вийшла у видавництві «Дух і літера», присвячено двом важливим питанням кумраністики: авторству рукописів Мертвого моря й ідентифікації Кумрану – а також місцю цих питань в історіографії. Автор розглядає й характеризує спроби перших інтерпретацій щодо походження рукописів Мертвого моря, аналізує положення кумрано-есейської теорії, відстежує процес міфологізації «есейського спадку» і виокремлює основні її засоби.

Віталій Черноіваненко – український сходознавець-гебраїст. Президент Української асоціації юдаїки. Головний редактор щорічника «Judaica Ukrainica». Викладає на кафедрі історії і координує магістерську програму з юдаїки в Києво-Могилянській академії. Гостьовий професор Монреальського університету.

Презентація книжки “Львів. Вишні. Дощі” (Львів)
Книгарня “Є” та видавництво “Клуб сімейного дозвілля” запрошують на презентацію книжки “Львів. Вишні. Дощі”, що

відбудеться 11 травня (четвер), о 18.30. Учасниці: Анастасія Нікуліна, Дара Корній, Любов Долик, Анна Хома, Наталка Ліщинська. Модераторка — Ніка Нікалео.

Нова збірка від улюблених авторок – про неймовірне кохання і красу весняного Львова. Коли природа пробуджується після зимового сну, люди переживають разом з нею повороти долі, несподівані зустрічі, нові відчуття… Дощі розказують старій бруківці підслухані на небі думки та побачені на землі історії про жагучу пристрасть; вони захлинаються від обурення, оповідаючи про зраду й підлість. Знайте, що особливі львівські вишні-морелі теж мають душу. Вони творять дива, поєднуючи людські долі!


Презентація театрального проекту “Гершом” за участю режисера Сета Баумріна (Львів)

Книгарня “Є” запрошує на презентацію театрального проекту “Гершом” за участю режисера Сета Баумріна.

Захід відбудеться 12 травня (п'ятниця), о 18.00.

“Гершом” - це театрально-перформативний проект акторів, що базується у Львові. Ініціатором виступив американський режисер з українським корінням Сет Баумрін. "Гершом" поєднує різні види мистецтва: від танцю до музики, від поезії до пластики. Тож на презентації поговоримо про історію зародження проекту, театральні прийоми, які використовує режисер із акторами, а також подискутуємо над роллю сучасного театру.

Дитяча субота для дітей 6-9 років. Читання книжки Ґжеґожа Касдепке “Велика книга почуттів” (Львів)

Захід відбудеться 13 травня (субота), о 12.00

«Велика книга почуттів» складається із чотирьох частин: «Жодних поцілунків!» – або ж як впоратися з певними почуттями; «Любить – не любить...» – продовжуємо розмову про почуття; «Жах!» – або звідки беруться діти; «Команда пані Мілки», – тобто про повагу, сміливість та інші цінності. Це збірка кумедних оповідань про пані Мілку, особливу виховательку, клоуна з лялькового театру й дітлахів із дитячого садочка, яких ви неодмінно полюбите.
У «Великій книзі почуттів» ви знайдете, зокрема, історії про смуток, сором, зневагу, ревнощі, любов, ненависть, чесність, повагу, сміливість, співчуття, страх, почуття вини, а ще розповідь про те, звідки беруться діти. Наприкінці кожного оповідання є практичні поради для дітей та дорослих.

Адреса книгарні «Є»:
м.Львів
просп. Свободи, 7

Телефон: (032) 235 73 68

Вхід вільний.

Медіапартнер заходу – тижневик «Український тиждень».
Відповісти на статтю