Запрошує львівська книгарня

Новини

Запрошує львівська книгарня "Є"

Книгарня "Є" | 09.04.17 19:57:55

10 - 14 квітня книгарня "Є" у Львові запрошує на такі заходи:
Сектор критики. Обговорення книжки Володимира Рафєєнка «Мала книга прощань» та книжки Олени Стяжкіної «Мовою Бога» (Львів)

Книгарня «Є» запрошує на обговорення книжки Володимира Рафєєнка «Мала книга прощань» та книжки Олени Стяжкіної «Мовою Бога» за участю літературознавців Богдана Пастуха, Ігоря Котика та Маріанни Барабаш.

Захід відбудеться 10 квітня, початок — о 18.30.

Олена Стяжкіна та Володимир Рафєєнко належать до російськомовних прозаїків, що проживали у Донецьку, та у зв’язку із декларованим Росією захистом російськомовного населення Донбасу змушені були покинути свою малу батьківщину і переїхати на території, вільні від російської окупації. Обоє публікуються з дев’яностих років, російською мовою видано близько десяти книжок Стяжкіної і стільки ж Рафєєнка. Обоє були лауреатами «Русской премии», що вручається за найкращі книжки, написані російською мовою за межами Росії.
Попри російськомовність у прозі, обоє вільно володіють українською мовою, а Олена Стяжкіна є українською публіцисткою, професоркою історії, працює в Інституті історії України НАН України у відділі історії України другої половини ХХ ст.
Події у повісті Олени Стяжкіної «Мовою Бога» (видавництво «Дух і Літера», 2016, переклад Катерини Сінченко) відбуваються в окупованому Донбасі. Персонажі, котрі зовсім недавно мали підстави один одному довіряти, нараз змінюються і стають ворогами.
«Мала книжка прощань» Володимира Рафєєнка (видавництво «Фабула», 2017, переклад Ігоря Бондаря-Терещенка) написана задовго до війни, наприкінці дев’яностих. Прозові мініатюри та кілька оповідань. Абсурдистське письмо з елементами автобіографізму.

Презентація книжки «Господи, ти відкриєш уста мої... Йосиф Зісельс у розмовах із Ізою Хруслінською» (Львів)

Книгарня «Є» та видавництво «Дух і літера» запрошують на презентацію книжки «Господи, ти відкриєш уста мої... Йосиф Зісельс у розмовах із Ізою Хруслінською» за участю Йосифа Зісельса, Ізи Хруслінської (Польща).

Захід відбудеться 11 квітня. Початок – о 18.30.

Модератор – Тарас Возняк. Спеціально запрошений гість – Мирослав Маринович.

Йосиф Зісельс – громадський діяч, співпрезидент Асоціації єврейських організацій та общин (Ваад) України, голова Генеральної ради Євроазіатського єврейського конгресу, виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України. В радянські часи – учасник дисидентського та правозахисного руху, член Української Гельсінської групи, політв’язень.
У бесідах із відомою польською журналісткою Ізою Хруслінською Йосиф Зісельс розповідає про свій життєвий шлях, боротьбу за права людини в СРСР, відновлення єврейських общин у незалежній Україні, українсько-єврейські відносини, проблеми новітньої історії та сучасної політики.

Презентація книжки Павла Вольвача «Сни неофіта» (Львів)

Книгарня «Є» та «Видавництво Старого Лева» запрошують на презентацію книжки Павла Вольвача «Сни неофіта», що відбудеться 12 квітня.
Початок – о 18.30.
Модераторка – Мар’яна Савка.

«Сни неофіта» – це соковита панорама життя, в яку вписаний учорашній кримінал-початківець, пролетар, різночинець, а нині – молодий поет і журналіст Павло. Перед читачем постає Запоріжжя 90-х, де є усе: грабіжники й журналісти, махновці й губернатори, бійці «Спасу» й поети-літстудійці. На сторінках роману легендарний поет-дисидент Холодний сусідує з авторитетом Медведем, а містик Чудін якось поєднується з секс-символом Наталкою Шамоніною. І над усіма ними панує Місто, яке Вольвач вніс на мапу української літератури.

Павло Вольвач – прозаїк, поет, публіцист, перекладач. Народився в Запоріжжі. Працював на заводах, змінив багато професій і спеціальностей. Автор 9 поетичних книг і романів «Кляса» (2004), «Хрещатик-Плаза» (2012), «Сни неофіта» (2017). Твори Вольвача перекладені англійською, російською, польською, словацькою та іншими мовами. Живе і працює в Києві. Член Національної спілки письменників України та Українського ПЕН-центру.

Адреса книгарні «Є»:

м. Львів
просп. Свободи, 7.
Тел.: (032) 235-73-68.
Вхід вільний.
Медіапартнер заходу – тижневик «Український тиждень».
Відповісти на статтю