Євгеній Стасіневич розповість про чеські романи в рамках циклу лекцій

Новини

Євгеній Стасіневич розповість про чеські романи в рамках циклу лекцій "Східноєвропейський роман ХХ ст." в "Останній Барикаді"

Марина Лавренчук | 06.03.17 19:18:17

«Остання барикад» продовжує курс лекцій із циклу щодо центрально-європейського роману ХХ століття, і цього разу мова піде про Чехію. Якою мірою література цієї країна доклалася до розвитку жанру «роман пам’яті», які особисті травми проговорювала і з якими чудовиськами власної історії намагалася розібратись?

Мілан Кундера – один із найвидатніших чеських письменників минулого століття, але яка його роль у становленні такої літератури; що він додає і як видозмінює не лише проблематику, але йсаму тематику романів про Центрально-Східну Європу? Поговоримо також про класика європейської літератури Богуміла Грабала і той терапевтичний спосіб роботи з минулим, який він демонструє у своїх книжках. Не забудемо і про Яхима Топола – сучасного письменника, з появою романів якого визначення «центрально-східноєвропейська проза» починає закріплюватися у світі вже остаточно. Врешті, спробуємо з’ясувати,чи то правда, що велика тінь солдата Швейка лежить на всій цій чеській літературі.

Де: арт-гастрономічний простір «Остання Барикада», біля Лядських воріт

Коли: 12 березня, 12:00

Бронювання столиків: 068 907 1991

Відповісти на статтю