Світ, який зник, але досі за вікном...

Новини

Світ, який зник, але досі за вікном...

Видавництво "Грані-Т", книгарня "Книжкові джерела" | 11.02.11 12:16:36

Адам Міхнік висловився про цю книжку так:

«Розумна, цікава та потрібна книжка. Оповідаючи про людські долі, Щигел розкриває складну історію наших південних сусідів. Зачарований неповторною чеською культурою та звичаєвістю, (від)чуттям іронії, гумором та сарказмом, він пригадує чеські зустрічі з «історією, спущеною з ланцюга». Ми читаємо ці оповіді через призму власних доль, що робить читання іще цікавішим. Ми мали подібні долі, але як же ж вони різняться. Це захоплива книжка.»

Щиґел М. Ґоттленд: документальна проза / Маріуш Щиґел. — К.: Грані-Т, 2010. - 240 с.
ISBN 978-966-465-315-9

Історії, що їх розповідає знаний польський автор, репортер «Газети Виборчої», є трагікомічними, часто — трагіфарсовими, але головний герой у них завжди виглядає трохи розгубленим. Історичні обставини, в яких жили чехи впродовж XX століття, їхні ікони й табу, про які вони воліють не говорити, чеська трагічна й водночас смішна неоднозначність мають щось від тієї атмосфери, яку так майстерно «вигадав» великий пражанин Франц Кафка.
У «Ґоттленді» перед читачем розгортається панорама чеських доль XX століття і відкривається світ, який, здається, зник після останнього десятиліття XX віку, але дуже багато в чому ще й донині залишається в нас за вікном.

Про автора:

Маріуш Щиґел народився 1966 року в Злоториї у Нижній Силезії. Від 1990-го працює в «Газеті Виборчій», де з 2004 року — редактор репортерського додатку «Великий формат». Був ведучим ток-шоу «На кожну тему». Є співзасновником Інституту репор¬тажу та книгарні репортерів «Кипіння світу». Видав чотири репортерські книжки: «Неділя, що сталася в середу» (1996), «Ґоттленд» (2006), антологію «20. 20 років нової Польщі в репортажах за Маріушем Щиґлом» (2009), «Примхочка. Дамські історії». У жовтні 2010 року вийде його нова книжка репортажів про Чехію.
Книжку «Ґоттленд» було перекладено десятьма мовами. У Польщі автор отримав за неї п'ять премій, поміж яких «Ніке читачів» (2006), у Франції — «Prix Amphi» (2009), а також «European Book Prize» — премію Європейського Союзу за найкращу європейську книжку року (Брюсель, 2009). У Чехії його нагородили Премією міністра закордонних справ «Gratias Agit» (2009). Маріуш Щигел живе у Варшаві, але духом — як говорить — у Празі.
Відповісти на статтю