Українська бібліотечна асоціація на 17-й Міжнародній Конференції «КРИМ 2010»

Новини

Українська бібліотечна асоціація на 17-й Міжнародній Конференції «КРИМ 2010»

Українська бібліотечна асоціація | 05.07.10 23:45:30

Від 7 по 11 червня в АР Крим пройшла Міжнародна Конференція «Крим 2010», співорганізатором якої впродовж багатьох років є Українська бібліотечна асоціація. Тема 2010 р. – “Роль бібліотек у підвищенні рівня інформаційної культури та збереженні культурної спадщини в сучасних умовах розвитку суспільства”. Програмою Конференції було передбачено проведення спеціального ювілейного заходу «Українська бібліотечна асоціація: 15 років лідерства в бібліотечно-інформаційній сфері», у якому взяли участь близько 80 учасників з України, близького та далекого зарубіжжя.
Учасників заходу вітали Генеральний секретар ІФЛА Дженніфер Ніколсон, генеральний директор ДПНТБ Росії, віце-президент Російської бібліотечної асоціації Я.Л.Шрайберг, заступник Міністра культури і туризму України О.Г.Бенч, виконавчий директор Інформаційного консорціуму Казахстану І.В.Соловйова.
Доповідь Президента УБА І.О.Шевченко була присвячена ролі Асоціації як лідера бібліотечного співтовариства. Представники програми «Бібліоміст» (IREX) Я.Титаренко та Ю.Ткаченко розповіли про результати і подальші організаційні плани щодо інформаційного перетворення українських бібліотек у сучасні культурно-інформаційні центри. Про співпрацю УБА і Програми сприяння Парламенту ІІ в реалізації проекту «Інформація органів влади для громадян у бібліотеці» йшлося у виступах директора ПСП ІІ в Україні Елеонори Валентайн та директора Херсонської ОУНБ Н.І.Коротун. Роль регіонального відділення УБА в інноваційній діяльності сільських бібліотек розкрила директор Миколаївської ОУНБ Н.Ф.Богза.
Зацікавлення і дискусію учасників викликав відкритий семінар «Адвокаційна діяльність бібліотек як пріоритетний напрям діяльності УБА”. Член Президії УБА В.В.Загуменна презентувала Програму УБА з адвокасі на 2010-2014 рр. Голова секції УБА з адвокасі С.Барабаш розповіла про досвід адвокаційної діяльності в бібліотеках Європи. Віце-президент УБА Л.І.Ковальчук розкрила результати багаторічного лобіювання Асоціацією інтересів українських бібліотек і бібліотекарів перед органами державної влади і управління. Про організацію адвокаційної діяльності ГО «Асоціація бібліотек Вінниччини» йшлося у виступі директора Вінницької ОУНБ Н.І.Морозової. Інноваційні аспекти у діяльності бібліотек на прикладі КНР проілюстрував член Президії УБА Г.А.Саприкін.
Роль Української бібліотечної асоціації як національної організації та результати її 15-річної діяльності у контексті розвитку світового професійного бібліотечного руху розкрита у монографії засновника, Президента і нинішнього віце-президента УБА В.С.Пашкової «Національні бібліотечні асоціації: 1876-2008» (Харків, 2009), презентація якої також відбулася під час проведення спеціальної програми УБА. В обговоренні відзначалася науково-теоретична і практична цінність даного дослідження для вітчизняного і зарубіжного бібліотекознавства. Зокрема, на цьому наголошували представники Російської та Білоруської бібліотечних асоціацій. Також було презентоване наукове видання члена Президії УБА Т.О.Ярошенко «Електронні журнали в системі інформаційних ресурсів бібліотеки» (Київ, 2010).
І на завершення Президентом УБА І.Шевченко та виконавчим директором УБА Я.Сошинською була організована ділова гра «Система мобілізації ідей», під час якої учасниками було вироблено цілий ряд креативних пропозицій щодо співпраці бібліотек з бізнесовими структурами та іншими партнерами, адвокаційної діяльності бібліотек та покращання іміджу бібліотек і бібліотечної професії у суспільстві. Під час проведення заходів УБА було вручено членські квитки і посвідчення індивідуальним та колективним членам Асоціації, буклети про програмну діяльність УБА та інші інформаційні матеріали, фірмові прапорці.
Члени УБА і Президії також брали активну участь у засіданнях предметних секцій «Библиотековедение, библиографоведение и книговедение», «Библиотечные кадры, профессия и образование», «Информационный рынок и формирование фондов библиотек», «Автоматизированные и корпоративные библиотечные системы и технологии» та ін., круглих столів «Управление библиотечными ассоциациями и библиотечная инноватика», «Издатель, библиотека, читатель. Новый курс лодки в электронном мире», спеціальних програмах Російської бібліотечної асоціації, «Американские уголки», інтелектуально-дискусійних іграх «Что? Где? Когда? в библиотечно-информационном, книжном и издательском пространстве» та «К барьеру: дуэль по библиотечной терминологии».
Під час Конференції Президія УБА налагодила нові партнерські стосунки зі Шведською Бібліотечною Асоціацією, Російською шкільною бібліотечною асоціацією, Державною науковою бібліотекою Словаччини та ін. З ініціативи членів УБА на відкритті Конференції було проведено танцювальний флеш-моб на тему «Користуйся каталогом і не забувай про бази даних», який чудово згуртував українську делегацію та інших учасників Конференції.
Фото і відеоматеріали про участь УБА у 17-й Міжнародній Конференції «Крим 2010» Ви можете переглянути за адресою:

http://www.flickr.com/photos/51235748@N04/sets/72157624169396091/ (фото) та
http://www.youtube.com/watch?v=XzD7pNHe5Ds (відео з флеш-мобу).

Також рекомендуємо відеофільм колег зі Словаччини, який отримав перемогу на Конференції у конкурсі відеофільмів

http://www.svkbb.eu/dokumenty/videoarchiv/duchvkameni.html

Я.Є.Сошинська
Канд. іст. наук, доц. НТУУ «КПИ», Виконавчий директор УБА
Відповісти на статтю