Новини

Книжковий ярмарок у Варшаві

www.wirtualnywydawca.com | 11.05.10 14:54:34

Тринадцятого травня розпочнеться I Варшавський книжковий ярмарок, зініційований групою видавництв і фірмою Murator Expo. Участь у виставці-ярмарку підтвердили після їх оголошення понад 200 польських видавництв (серед яких представлені й найбільші), а також і зарубіжні (наприклад, Йєльського, Оксфордського університетів). Загалом же організатори розраховують на участь близько 300 учасників. Захід відбудеться у Палаці культури і науки, який асоціюється із міжнародним ярмарком, що чимало років організовувала фірма “Ars Polonia”. Зрештою, цього року цей ярмарок теж відбудеться, однак за тиждень після Варшавського книжкового ярмарку, тобто – 20–23 травня.
Під час урочистого відкриття ярмарку буде оголошено номінації цьогорічної редакції Нагороди «Ікар» видавничо-книгарського сезону. Днем пізніше, 14 травня Товариство книговидавців Польщі оголосить результати ювілейного 50-го конкурсу «Найкрасивіша книга року», а Фонд польської культури вручить нагороди за просування польської книги у світі. Ще одним із важливих заходів буде вручення премії ім. Ришарда Капусцінського за літературний репортаж.
Варшавський ярмарок запланований також і як захід обговорення видавничих і освітніх проблем. Зокрема відбудеться «Форум нових технологій», у рамках якого відбудуться тематичні зустрічі і семінари, де будуть обговорюватися в тому числі і проблеми охорони авторського права, а також складнощів, перед якими постає видавнича галузь в умовах поширення електронних засобів дистрибуції преси і книги. Спілка письменників Польщі організовує також семінар «Становище письменника і сучасної польської літератури».
Ярмарок закінчиться 16 травня концертом, під час якого буде вручено нагороди конкурсу «Редакція Шопен 2010» за найкращі публікації, які стосуються особи і творчості польського композитора. У концерті візьме участь ліванська співачка Надін Нассар, а також септет Влодзімєжа Нагорного.
Після закінчення ярмарку в Палаці культури і науки, розпочнеться інший ярмарок, який буде його продовженням в інтернеті, тобто за адресою www.etargi-ksiazki.waw.pl до 23 травня можна буде взяти участь у віртуальному книжковому ярмарку.
Відповісти на статтю