Новини

Семінар «ДИТИНА ЧИТАЄ – УКРАЇНА ПРОЦВІТАЄ»

16.12.09 20:14:21

17 грудня відбувся семінар/гродмадське обговорення за темою "Дитина читає - Україна процвітає" з ініціативи Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва та за підтримки Управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, а також мистецького об'єднання "Дзига". У обговоренні проблем читання в дитячому середовищі, особливостей літератури для дітей та юнацтва взяли участь провідні науковці, літератори, видавці, освітяни, журналісти. Бесіди були жваві і торкалися як тематичного наповнення книжок для дітей та юнацтва, мистецького їх оформлення, так і соціологічних питань користування книжкою в бібліотеках, ринкових проблем. В тому числі про свій літературний доробок для дитячого читання розповів І. Калинець, і майстер-клас представлення дитячої книжки, її наповнення провів гість із Тернополя письменник, заслужений діяч мистецтв Олег Герман. І роботі семінару взяв участь власник видавництва "Грані-Т" Володимир Пузіков.

Подаємо витримки з програми семінару:

Модератор семінару Остап Сливинський.
(семінар розпочався о 10:00)
Дискусія та обговорення відбулися в межах 15:30 год. до 18:30 год. -- у галереї Мистецького об’єднання «Дзиґа».

Перелік учасників і доповідей, які були заплановані :
Оксенчук Надія Богданівна – голова управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.
Ключковська Ірина Михайлівна – директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка», кандидат педагогічних наук, доцент.

Гнідець Уляна Святославівна. (Львів). Система взаємодії комунікативних субсистем у процесі реалізації літератури для дітей та юнацтва.
Шалагінов Борис Борисович. (Київ). Проблема ціннісної мотивації у шкільному курсі літератури.
Антоник Ольга Василівна, Жмовка Наталія Василівна. (Львів). Творчі конкурси як засіб підтримки і розвитку читання школярів.
Ніколенко Ольга Миколаївна. (Полтава). Концепція літературної освіти в 12-річній загальноосвітній школі.
Мацевко-Бекерська Лідія Василівна (Львів). Література як складова освітнього простору: науковий, методичний, комунікативний аспекти.
Наєнко Микола Кузьмович. (Київ). Шкільна літературна освіта як відраза до дитячого читання.
Судин Андрій Юрійович, Микитин Тетяна Іванівна.(Львів). Молодь і книга.
Дереза Людмила Василівна. (Полтава). Дитяче читання: Проблеми і перспективи.
Островська Галина Олександрівна. (Івано-Франківськ). Проблеми відродження читання в Україні.
Католик Галина Вікторівна (Львів). Книга як життєвий ресурс в період пролонгованих суспільних трансформацій.
Марченко Наталія Петрівна. (Київ). Книговидання в Україні як резонансне та перспективне соціокультурне явище.
Зубко Надія Несторівна. (Львів). Книжкове середовище сім'ї як фактор формування читацької культури дітей і підлітків
Гайдук Ніна Михайлівна. (Львів). Соціальна літературно-просвітницька робота із вразливими категоріями дітей (сироти, неповносправні, багатодітні сім’ї і т. д.)
12:20 – 12:30 – перерва


12:30 – 12:45 – творче слово Ігоря Калинця, дитячого письменника, відомого поета, громадського діяча, лауреата Державної премії ім. Т. Г. Шевченка, ім. В. Стуса та ім. І. Франка, Міжнародної премії родини Антоновичів, Міжнародної французької премії "Франц-и-Квир"
12:45 – 13:30 – майстер-клас Олега Германа, заслуженого діяча мистецтв України, члена Національної спілки письменників України, члена Національної Ліги українських композиторів, кандидата історичних наук, професора кафедри українознавства і філософії, проректора з гуманітарної освіти і виховання ТНТУ.

15: 00 – 15:30– екскурсія «Львів напередодні Різдва: очима дитини».
(Площа Ринок. Зустріч біля головного входу до Ратуші).
Екскурсовод: Мирослав Вовк.

Пішохідна екскурсія по старовинній частині Львова, огляд центру міста – пл. Ринок (своєрідний музей під відкритим небом – всі 45 будинків на цій площі є пам’ятками архітектури XVI-XX ст.), огляд Ратуші, Латинського, Вірменського та Домініканського соборів.


15:30 – 18:30 – громадське обговорення
галерея Мистецького об’єднання «Дзиґа», Вірменська, 35, другий поверх (VIP – зал).
Модератор: Юрко Прохасько

Під час громадського обговорення «Дитина читає – Україна процвітає» ми б хотіли спільними зусиллями визначити існуючі передумови для якісного розвитку літератури для дітей та юнацтва та її прочитання в країні, та сподіваємось, що учасники, підтримавши ініціативу Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва, зможуть запропонувати конкретні дієві кроки для змінення ситуації на краще.

Учасники обговорення: літературознавці, перекладачі, психологи, педагоги, книгознавці, методисти, автори, видавці, ілюстратори, бібліотекарі та всі, хто відчуває відповідальність за соціокультурний розквіт української нації.

19:00 – джаз-концерт.

Відповісти на статтю