Пародія на «Сутінки»

Новини

Пародія на «Сутінки»

Галя Листвак | 03.11.09 17:13:29

З 3 листопада у продаж надходить пародія на нашумілий вампірський роман Стефані Меєр «Сутінки». Колективним автором твору, що отримав назву Nightlight (може перекладатися і як «Світильник», і як «Нічне світло»), є «Гарвардський памфлет» (The Harvard Lampoon) — гумористично-сатиричний журнал Гарвардського університету, заснований наприкінці ХІХ ст. (http://harvardlampoon.com)

Для сучасного літературного процесу вихід Nightlight — прецедент, адже останнім сатиричним романом, опублікованим «Гарвардським памфлетом», була пародія на «Володаря перснів» Дж. Р. Толкіна «Знуджені перснями» (Bored of the Rings), опублікована ще в 1969 р.
За сюжетом нового роману, Белле Ґуз, бліда, незграбна і помішана на вампірах дівчина, переїжджає в Світчблейд. У новій школі вона зустрічає Едварта Моллена — привабливого дивака, що цікавиться лише комп’ютерами та не звертає уваги на дівчат — і майже одразу в нього закохується. Героїня бере на озброєння декілька неспростовних фактів (за ланчем Едварт навіть не торкнувся їжі, на перерві врятував Белле від сніжки) і приходить до висновку, що Едварт — вампір. Перед Белле постає нелегке завдання: як переконати Едварта вкусити її і перетворити на свою безсмертну наречену — адже той зовсім не виявляє інтересу до дівчат.
З опублікованих в Інтернеті уривків роману вже видно, що читачі (поки що лише ті, які володіють англійською) отримають незрівнянне задоволення від пародійного перекручення імен, назв та сюжетних ліній, обігравання авторського стилю і несподіваного зіставлення подій.
Невідомо, чим керувалися гарвардські сатирики при виборі твору для пародії. Можливо, вони пророкують «Сутінковій сазі» толкінівський резонанс… В будь-якому випадку фанатам Стефані Меєр не варто засмучуватися: «Гарвардський памфлет» вже понад століття засвідчує відмінний смак у дотепах, а напис The Harvard Lampoon на виданні для багатьох шанувальників є безперечним знаком якості.
Відповісти на статтю