Новини

За порушення авторських прав 240 млн. доларів...

wirtualnywydawca.pl | 16.09.09 18:13:30

Відомий постачальник інтернет-послуг компанія Google вже тривалий час працює над створенням найбільшої, найповнішої у світі електронної бібліотеки, скануючи книжки з цілого світу. Однак неврегульованість правових засад із застосуванням авторських прав у межах інтернету призводить до скандальних наслідків. Більшість книжок компанія, вводячи у користування в інтернеті, сканує без дозволу видавництв, що, відповідно, викликає у них обурення. Видавці вважають, що компанія повинна компенсувати їм збитки, оплатити право користування книжками.
Нещодавно судовий позов проти компанії висунули видавці Сполучених Штатів Америки. Скандальний процес призвів до того, що компанія Google зголосилася виплачувати компенсацію всім видавцям, які на то зголосяться, і навіть оголосила дату, по яку всі ображені можуть звернутися до компанії і отримати компенсацію – по 5 січня 2010 року.
В тому числі і європейські видавці підрахували, що наразі працівники Google зісканували в середньому від 1 до 4-ох млн. примірників книжок європейських видавництв, причому у більшості випадків без нічиєї згоди.
Компенсація, яку запропонували в Google, складає 60 доларів за книжку, і 15 доларів за твір. Якщо така плата комусь видасться малою, то в перерахунку того, що порахували видавці, це може скласти для компанії не менше 240 млн. доларів.
Відповісти на статтю